Першу комунальну ферму України – КП "Тарком" відвідали представники Інституту біології тварин Національної академії аграрних наук України. Мета візиту - дослідження процесів адаптації великої рогатої худоби, переміщеної зі сходу та півдня України.
На ферму КП "Тарком" завітали завідувач лабораторії екологічної фізіології та якості продукції Інституту біології тварин НААН, кандидат ветеринарних наук Василь Каплінський та старша наукова співробітниця лабораторії, кандидатка сільськогосподарських наук Марія Цап.
Гості оглянули ферму, умови проживання тварин, поспілкувались з керівником підприємства та провели дослідження процесів адаптації великої рогатої худоби переміщеної у західний регіон зі сходу та півдня України під час воєнного стану.
Продовжити
Опубліковано у Актуальні новини
Для забезпечення продовольчої безпеки вітчизняні товаровиробники мають виробити молока на рівні 8230 тис. т, м’яса великої рогатої худоби – 135 тис. т, 600 тис. т м’яса свиней, 1620 тис. т м’яса птиці та 14100 млн шт. яєць.
При раціональній годівлі сільськогосподарських тварин і птиці 1 тонна кормів має забезпечувати виробництво 1 т молока з відповідними показниками якості, 0,13 т м’яса великої рогатої худоби, 0,3 т м’яса свиней, 0,45 т м’яса птиці та 5,5 тис. яєць. За таких умов споживання продуктів тваринництва на душу населення в Україні досягатиме: м’яса – 54 кг (р. н. –83 кг), молока – 200 кг (р. н. – 380 кг), яєць – 280 шт. (р. н. – 290 шт.)
Продовжити
Опубліковано у Актуальні новини
Враховуючи існуючі прогнози спеціалістів, проведення весняно-польових робіт у 2023 році буде чи не складніше, ніж у попередньому. Адже у минулому році на час повномасштабного вторгнення держави-агресора готовність аграрного сектору до весняної посівної була майже повною. У цьому ж році здорожчання практично всіх матеріально-технічних ресурсів (пальне, засоби захисту, мінеральні добрива) та проблеми з експортом продукції призведуть до ускладнення в підготовці та проведенні весняно-польових робіт.
За прогнозом Мінагрополітики, очікується певна зміна структури щодо посіву агрокультур. Зокрема, збільшуватимуться посівні площі під олійними (ріпак, соя, соняшник), що пов’язано з ростом цін на олійні культури і зниженням вартості їх логістики в перерахунку на одиницю продукції. Очікується зменшення виробництва пшениці, однак і за таких умов її очікується вдвічі більше, ніж необхідно для забезпечення внутрішніх потреб. Також дещо збільшиться площа під культурами, які використовуються для забезпечення потреб внутрішнього ринку, як спостерігалося у випадку з гречкою.
Продовжити
Опубліковано у Актуальні новини
Розвиток аграрного виробництва значною мірою залежить від ефективності використання головного засобу виробництва – землі. Це можливо за умови використання досягнень сучасної аграрної науки, зокрема, від впровадження науково обґрунтованої екологічно збалансованої системи землеробства, яка забезпечить стабільне одержання високоякісної продукції і розширене відтворення родючості чорноземів.
Але внаслідок повномасштабної агресії росії умови проведення посівної компанії 2023 року значно відрізняються від тих, що спостерігались в останні роки. Станом на грудень 2022 року з 28,4 млн га всіх посівних площ, що були в обробітку у 2021 року по всій території нашої країни, на підконтрольній території України знаходиться 24,6 млн га (86% всієї території), з яких ще на 3,9 млн га неможливо провести сівбу через близькість до лінії фронту, необхідність проведення розмінування тощо.
Військові дії, посушливий кінець літа, та цінова ситуація на ринку зернових обумовили те, що озимих зернових на підконтрольних територіях було посіяно на площі 3,8 млн га, що на 26% нижче порівняно з осінніми показниками 2021 року на нині контрольованих територіях та на 43% нижче від посівів на всій території України. За таких умов майбутній урожай пшениці складе приблизно 15-18 млн тонн.
Продовжити
Опубліковано у Актуальні новини
Посівна кампанія озимих зернових культур під урожай 2023 року стала найтяжчою та найнебезпечнішою за всі роки існування незалежності країни. Воєнне вторгнення рф на територію нашої держави призвело до збоїв у постачанні та подорожчання насіннєвого матеріалу, міндобрив і палива. Тому, в умовах воєнного стану найважливішим завданням агропромислового комплексу Харківської області залишається максимально можливе збереження посівних площ та стабілізація зерновиробництва. Саме посівна кампанія закладає фундамент забезпечення продовольчої безпеки та формування експортного потенціалу області. Досягти прогнозованих результатів допоможе злагоджена та скоординована робота всіх учасників аграрного ринку.
Продовжити
Опубліковано у Актуальні новини
Виступ Ярослава Гадзала на засіданні Національної ради України з питань розвитку науки і технологій
Днями відбулося засідання Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Порядок денний включав питання: "Про результати реформування Національної та національних галузевих академій наук України у 2021-2022 роках". Доповіді президентів академій з цього питання розглянуті і позитивно сприйняті членами Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.
Від Національної академії аграрних наук України з доповіддю виступив її президент академік НААН Ярослав Гадзало:
Шановні члени Національної ради!
Розпорядженням Кабінету Міністрів України (від 4 серпня 2021 року № 911-р) щодо реформування Національної академії аграрних наук України передбачено виконання 14 пунктів основних заходів.
Реалізація яких забезпечила:
Визначення переліку земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні НААН, встановлено площі ділянок, які використовуються неефективно, або що до яких відбулося незаконне відчуження, підготовлено пропозиції щодо підвищення ефективності їх використання.
Продовжити