logoISGKR

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Актуальні новини

ЗВЕРНЕННЯ Президії Національної академії аграрних наук України до вчених, працівників наукових установ і державних підприємств Академії та громадськості

Академія впродовж більше 100 років своєї діяльності завдяки 
зусиллям вчених та ефективній підтримці держави успішно пройшла 
етапи перетворення від окремих дослідних полів до державної 
наукової організації національного рівня, яка здійснює комплексне 
наукове забезпечення розвитку галузей вітчизняного 
агропромислового комплексу. 
Вчені Академії розробили наукові та практичні засади 
трансформації радянської системи до ринкових умов, здійснення 
аграрної та земельної реформи, створили сучасні інноваційні 
технології виробництва сільськогосподарської продукції. Створили 
унікальні світового рівня сорти української пшениці, гороху, рису, 
коноплі, черешні, інших сільськогосподарських культур і породи 
сільськогосподарських тварин. 

Продовжити

Нарада з організаційних питань проведення жнивної компанії 2020.

 
24 червня 2020 р. під егідою Львівської ОДА відбулася нарада з організаційних питань проведення жнивної кампанії 2020 за участю керівників аграрних підприємств, державних, наукових установ та організацій у форматі онлайн-конференції.
Від Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН взяли участь перший заступник директора інституту з наукової роботи, д. с.-г. н., с. н. с. Г. С. Коник, завідувач відділу рослинництва, к. с.-г. н., с. н. с. А. М. Шувар, к. б. н., пр. н. с. К. І. Яцух.

Продовжити

НА ЯКІ ПРОЄКТИ НАЦФОНД ДОСЛІДЖЕНЬ ДАВАТИМЕ ГРАНТИ І КОЛИ ЗМОЖЕ СТВОРИТИ СВІЙ САЙТ ТА БАЗИ ДАНИХ – УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ

 

Нацфонд досліджень зможе почати грантову підтримку наукових проєктів, а також запустити роботу зі створення власного сайту, електронної системи подання проєктів, електронних баз даних експертів та розробок. Для цього Уряд ухвалив Порядок, що регулює використання коштів НФД. Відповідна постанова була прийнята сьогодні, 4 грудня 2019 року, під час засідання Кабінету Міністрів.

У документі прописано, як формуватиметься бюджет Фонду, на що ці кошти можна буде використовувати та як про них треба буде звітувати. Це дозволить почати повноцінну поточну роботу НФД.

Продовжити

Товарообіг продукцією АПК між Україною та Туреччиною в 2019 році збільшується

Турецька Республіка залишається одним з основних партнерів України в галузі АПК. Минулого року Туреччина посіла 6-те місце серед країн, в які найбільше експортується українська агропродовольча продукція (експорт склав 1 182,7 млн дол. США), та 3-тє місце серед країн, з яких Україна її імпортує (імпорт склав 382,1 млн дол. США). Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
 Товарообіг між країнами за два місяці 2019 року склав 356,6  млн дол.  США та виріс на 28% за рахунок збільшення експорту на 18%.
Крім того, дві країни активно співпрацюють в лісовій галузі, ветеринарії та фітосанітарії, а також вирушується питання налагодження експорту української картоплі до Туреччини.
Відзначимо, що  Україна та Туреччина є важливими стратегічними партнерами і  зовнішньоторговельне співробітництво між країнами має великий потенціал. Крім того,  реалізуються спільні інвестиційні проекти в АПК між підприємцями України та Туреччини.

 

В Україні збільшується кількість сільськогосподарських кооперативів

Аграрна політика в Україні сфокусована на підтримці розвитку малого та середнього бізнесу на селі, у тому числі фермерства та сільськогосподарської кооперації. Так, за минулий рік зросла кількість діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 125 одиниць і сьогодні їх нараховується 735. Про це повідомляє прес-центр Кабміну.
З минулого року в Україні діє державна програма з відшкодування кооперативам 70% вартості придбаного обладнання. Державну підтримку було надано кооперативам молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.
В результаті кооперативи молочного напряму  придбали 286 одиниць обладнання для створення цехів з виготовлення твердих сирів і 16 одиниць обладнання для створення цехів первинної переробки та зберігання плодово-ягідної продукції (охолодження та глибока заморозка). Кооперативи, які користуються держпідтримкою, оновлюють матеріально-технічну базу на виробництві.
Відзначимо, що державна політика останніх років сприяє розвитку кооперації і  створенню нових робочих місць в сільських територіях України.

Україна та Люксембург розширять економічну співпрацю в АПК

14 березня Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів провів зустріч з міністром соціальної політики, сільського господарства, виноробства та розвитку землегосподарства Люксембургу Роменом Шнайдером, в ході якої сторони обговорили перспективи розвитку двостороннього співробітництва в сфері агропромисловості. Про це інформує прес-служба Мінекономрозвитку.
Люксембург є одним з перспективних торговельних партнерів України і  у 2018 р. товарообіг між країнами зріс на 28% і склав 89,58 млн.дол.США.  Люксембург входить в ТОП-10 найбільших європейських інвесторів України. Тільки за 10 місяців 2018 р. з Люксембургу в економіку України залучено 489,29 млн. дол.США.
Одним із перспективних напрямів співпраці Степан Кубів назвав аграрну сферу, де Україна є одним лідерів світового постачання аграрної продукції відтак зацікавлена в розширенні можливостей торгівлі.
Перший віце-прем’єр-міністр відзначив, що відповідно до визначених Президентом Петром Порошенком пріоритетних напрямків є розвиток АПК та є багатообіцяючим напрямком двосторонньої співпраці між Україною та Люксембургом.  В цьому контексті Україна зацікавлена в експорті зернових та зернобобових культур до Люксембургу.

 

Українські виробники збільшують експорт фруктів

За даними митної статистики в 2018 році Україна поставила на світові ринки 162,5 тис. тонн фруктів на 228,5 млн дол.США, що перевищує показник 2017 року на 20%. Про це повідомляє інформаційний ресурс agravery.com із посиланням на аналітику компанії Pro-Consulting.
Значну частку експортних поставок склали горіхи і заморожені ягоди, яких продали на 117,1 млн дол.США і 78,2 млн.дол.США.
Ринок ягід в Україні розвивався поступово, і за останні двадцять років виріс практично в три рази. Цьому сприяли сприятливі кліматичні умови і розвиток аграрного сектора України з державною підтримкою.
Найбільші збори в Україні припадають на вишню, черешню і полуницю.
Світовий тренд на споживання органічної продукції  дозволяє реалізувати українську ягоду дорожче (до 30% ). Виходячи з цього виділяють наступні основні тенденції, які впливають на формування українського ринку: збільшення виробництва заморожених ягід і вирощування органічної продукції.
Експерти Pro-Consulting вважають, що при збереженні поточних тенденцій попиту на внутрішньому і зовнішньому ринках, виробництво заморожених ягід в Україні буде помірно зростати за рахунок відновлення поставок чорниці та лохини.
Відзначимо, що протягом останніх років держава надає значну фінансову підтримку розвитку садівництва та ягідництва у фермерських господарствах, що позитивно впливає на розвиток галузі і забезпечує зайнятість населення в сільських територіях.
 

Українське жито користується високим попитом в країнах ЄС та Ізраїлі

Поточний сезон характеризується рекордним зростанням поставок жита з України. Так, у липні-січні 2018/19 маркетинговому році (МР) Україна експортувала 85,1 тис. тонн жита. Про це повідомляє інформаційний ресурс agravery.com із посиланням  на аналітиків компанії «УкрАгроКонсалт».
Це вже на 123% перевищило обсяг експорту за весь 2017/18 МР (38,2 тис. тонн) і є найбільшим показником за період з 2002/2003 маркетингового року
Ключовим експортним ринком для українських експортерів жита в поточному сезоні є ЄС. Україна за сім місяців 2018/19 МР експортувала в країни ЄС 51,2 тис. тонн жита, що на 90% більше, ніж за весь 2017/18 МР. Польща, найбільший європейський імпортер українського жита, за сім місяців поточного сезону значно збільшила закупівлі в порівнянні з минулим сезоном.
Крім ЄС, в поточному сезоні географія експорту українського жита розширилася за рахунок поставок на Філіппіни і в Бангладеш. Поставки українського жита на Філіппіни в поточному сезоні здійснювалися вперше.
Одним з ключових ринків збуту жита залишається Ізраїль. Україна в звітному періоді вже експортувала в цю країну на 36% більше жита, ніж за весь 2017/18 МР.
Відзначимо, що завдяки державній підтримці агровиробники України за останні роки суттєво диверсифікували ринки збуту жита вітчизняного виробництва.

 

В Україні діє cім напрямів фінансової підтримки для фермерів та кооперативів

У 2019 році державав продовжує фокусуватися на підтримці розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Тому державна фінансова підтримка фермерства збережена та вдосконалена за основними минулорічними напрямами, а також доповнена новими. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета 12 березня на відкритті третього Форуму фермерських технологій сьогодні в Києві.
В цього році для фермерів та кооперативів передбачена: 90% компенсація вартості дорадчих послуг, 80% компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва,  70% компенсація кооперативам вартості придбаного вітчизняного обладнання, 40% компенсація вартості придбаної сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва, здешевлення кредитів, бюджетна субсидія на 1 гектар новоствореним фермерським господарствам та бюджетна субсидія на 1 члена не новоствореного ФГ.
Відзначимо, що державна політика передбачає ефективну модель підтримки розвитку фермерства та кооперації на селі протягом останніх років в Україні.
 

Українсько-словенська співпраця в розвитку АПК розшириться

11 березня відбулася зустріч делегацій Мінагрополітики України і Міністерства агрокультури, лісництва та продовольства Словенії, в ході якої було визначено перспективи розширення торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між країнами у сфері АПК. Про це повідомляє інформаційний ресурс landlord.ua
Українську делегацію очолювала в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, словенську – міністр агрокультури, лісництва та продовольства А. Півец.
На зустрічі розглядалося питання розвитку договірно-правової бази, зокрема укладення міжвідомчого меморандуму про співпрацю між Україною і Словенією. Двостороння торгівля продукцією АПК характеризується позитивною динаміко протягом останніх років завдяки зростанню українського експорту.
Сторони обговорили розширення співробітництва у сферах безпечності та якості харчових продуктів, топографо-геодезичної діяльності та використання геопросторової інформації, лісового господарства, органічного виробництва, ІТ-технологій в АПК.
Відзначимо, що економічна співпраця із країнами ЄС та впровадження ефективних моделей співпраці в розвитку АПК та сільських територій є одним із пріоритетів державної політики.

 

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.