ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
З нагоди відзначення Дня науки у читальній залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького відбувся комунікативний захід. З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи, доцент Олег Федець. Директор Наукової бібліотеки Марія Грицевич виступила з доповіддю на тему «Роль бібліотеки в забезпеченні науково-освітнього процесу в закладах вищої освіти», де акцентувала на важливості діяльності бібліотек в забезпеченні користувача інформаційними ресурсами. Гостьову лекцію «Доброчесність, етика та репутація в науці» прочитала доцент кафедри теорії й практики журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка Наталія Войтович. Актуальними питаннями щодо інформаційно-бібліотечного забезпечення науково-дослідної діяльності в науковій сфері поділилася завідувачка Наукової бібліотеки Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Наталія Вайда. А завідувачка відділу інформаційно-бібліотечних технологій Мирослава Захарчишин та бібліотекар 1 категорії Валентина Пахолюк презентували виставку видань праць науковців та викладачів. Проведений спільний захід зібрав чималу аудиторію студентів, викладачів, науковців, працівників бібліотек та відвідувачів.
Представники Інституту взяли участь у тренінгу ФАО з міжнародної підтримки розвитку Системи генетичних ресурсів рослин України
У період з 16 по 18 квітня 2025 року науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН – Тетяна Партика, Олег Клим та Юлія Лісова – взяли участь у тренінгу «Міжнародна підтримка збереження та розвитку генетичних ресурсів рослин – можливості для України», організованому Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) в межах проєкту «Сприяння збереженню та відновленню Системи генетичних ресурсів рослин України».
(Варшавський університет сільського господарства)
Завершено стажування від 1.04.2025 р. до 11.04.2025 р. Петра Гнатіва (очно) – професора, д.б.н., головного наук. співробітника відділу землеробства та відтворення родючості ґрунтів та Оксани Качмар (заочно) – зав. відділу, к.с-г.н., с.н.с. у Варшавському університеті сільського господарства (SGGW) (Варшава, Республіка Польща) в Інституті рільництва та екології. Керівництво стажуванням здійснювали відповідно Prof. dr hab. Юзефа Хойніцкий та Prof. dr hab. Вєслав Шульц.
Метою стажування було ознайомлення з навчальними планами агрономів ІІІ ступеня освіти, планами і програмами досліджень і грантів у галузі ґрунтознавства, агрохімії, точного рільництва, моніторингу родючості ґрунтів в умовах кліматичних флуктуацій, вивчення методів моделювання процесів у рільництві, планування дослідницької співпраці та спільних публікацій.
Згідно Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (№ 213 від 04.02.2025 р.) Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН занесено до ПЕРЕЛІКУ науково-дослідних установ, підприємств та організацій уповноважених на проведення державних випробувань пестицидів і агрохімікатів. Інститут отримав статус установи, уповноваженої на проведення державних випробувань за напрямом біологічна оцінка пестицидів і агрохімікатів на культурах (зернові, зернобобові, картопля, багаторічні злакові та бобові трави).
Відповідне рішення ухвалене згідно з частиною другою статті 5 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», пунктом 2 Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1996 № 295, а також Порядком уповноваження підприємств, установ та організацій на проведення державних випробувань з метою біологічної, екологічної та токсиколого-гігієнічної оцінки для цілей державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 № 966
07 лютого 2025 р. наукові співробітники Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН зокрема завідувач відділу насінництва та насіннєзнавства, доктор с.-г. наук Ігор ВОЛОЩУК; завідувач відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук Наталія РУДАВСЬКА та старший науковий співробітник відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук Оксана ТИМЧИШИН взяли участь у технологічному семінарі, проведений компанією ЕРІДОН та ДСВ-Україна у м. Львові. Програма семінару включала питання аспектів корегування технології вирощування пшениці озимої, озимого ріпаку та сої.
Стартова зустріч проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB: Україна стає частиною європейської екосистеми сталого сільського господарства
22–24 січня 2025 року в Познані (Польща) відбулася стартова зустріч міжнародного проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB, що фінансується в межах програми Horizon Europe. Проєкт об’єднує наукові установи, державні структури та бізнес з України, Польщі, Латвії, Іспанії та Бельгії для розвитку інноваційних рішень у сфері сталого сільського господарства та циркулярної біоекономіки.
Координатором проєкту є Національний університет "Львівська політехніка" (Україна), який очолює його реалізацію та забезпечує загальну координацію між партнерами. Основною метою AGRI-BIOCIRCULAR-HUB є зміцнення дослідницького потенціалу та інноваційних екосистем у трьох країнах, що розширюються (Польща, Латвія, Україна), використовуючи досвід більш розвинених регіонів, зокрема Каталонії. Проєкт спрямований на:
ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»
19 листопада 2024 р. на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН в с. Оброшине Львівського району Львівської області відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»
Конференція стала платформою для обміну знаннями та досвідом між молодими вченими, сприяючи пошуку нових рішень і технологій для сталого розвитку сільського господарства. Прийняті рішення та запропоновані ідеї стануть основою для впровадження ефективних заходів, які забезпечать стійкість аграрного сектору, його конкурентоспроможність та екологічну безпеку у післявоєнний період.
Метою проведення конференції був обмін досвідом, науковими і практичними досягненнями, обговорення актуальних проблем аграрного сектора України та представлення результатів досліджень.
Молодих вчених із вступним словом привітав перший заступник директора інституту з наукової роботи, доктор сільськогосподарських наук Григорій Станіславович Коник.