logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Новини інституту

розвитку агропромислової сфери Львівщини

13 лютого 2020 р. директор Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Олег Федорович Стасів взяв участь у галузевій нараді голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Зіновійовича Козицького щодо розвитку агропромислової сфери Львівщини. На даній нараді Олег Федорович окреслив своє бачення ролі та місця наукових установ у розвитку аграрного сектору економіки Львівщини.

Продовжити

Чиста земля – чиста планета

Колектив працівників Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН впродовж березня організовано працює над прибиранням території Оброшинського дендропарку, наводить належний санітарний стан території інституту.

Продовжити

«Лекція Степана Ґжицького»

Співробітники інституту – заступник директора з наукової роботи у тваринництві, кандидат ветеринарних наук Василь Васильович Каплінський та завідувач лабораторії дрібного тваринництва, доктор сільськогосподарських наук Стах Осипович Вовк 05 березня 2020 р. взяли участь у науковому заході «Лекція Степана Ґжицького», приуроченому до 120-річчя від дня народження професора Степана Зеноновича Ґжицького (1900‒1976), який відбувся у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.

Продовжити

презентація колективної монографії «Ґрунти Львівської області»

5 березня 2020 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі ґрунтознавства і географії ґрунтів за участю вчених Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН відбулась презентація колективної монографії «Ґрунти Львівської області», виданої за редакцією заслуженого діяча науки і техніки України професора  С. П. Позняка. В монографії узагальнено результати багаторічних досліджень генетичної природи, географічного поширення, складу та властивостей ґрунтів, їх раціонального використання, відтворення, збереження та охорони. Розглянуто питання бонітетної та вартісної оцінки ґрунтів з урахуванням сучасних методологічних і практичних підходів, висвітлено основні аспекти екологізації ґрунтоутворення.

Продовжити

Круглий стіл на тему: «Підвищення рейтингу науковця: публікації в Scopus та Web of Science, грантові програми»

3 березня 2020 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН за участі доктора технічних наук, доцента Національного університету «Львівська політехніка» Ірини Ярославівни Яремчук, науковців та аспірантів інституту пройшов круглий стіл на тему: «Підвищення рейтингу науковця: публікації в Scopus та Web of Science, грантові програми». На ньому обговорювали питання подачі статей у журнали, що індексуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science, особливості процесу рецензування, проблеми самоцитування та плагіату, можливості участі в міжнародних грантових програмах та конкурсах МОН.

Продовжити

Прес реліз Агропорт 2020

27 лютого 2020 р. заступник директора з науково-інноваційної діяльності та соціальних питань Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Микола Володимирович Савка взяв участь у Міжнародній виставці та форумі «AGROPORT West Lviv-2020», яка відбулася у Музейно-культурному центрі «Львіварня», де обговорювалися питання просторового розвитку і інноваційної аграрної інфраструктури, розвитку бізнес-об’єднань та професійної спільноти регіональних операторів, формування «єдиного вікна» для побудови сталих зв’язків з регіоном, діджиталізація сільського господарства.

Продовжити

Стан посівів озимих зернових культур у Львівській області станом на 24.02.2020 р.

Стан посівів

Впродовж усієї вегетації озимих зернових культур науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН проводять на постійній основі моніторинг посівів пшениці озимої, ячменю та жита в різних ґрунтово-кліматичних зонах Львівської області (Лісостепу Західного, Малого Полісся, Передкарпаття). Визначення їх життєздатності проводили меристематичним методом.

Для відібраних у зазначених зонах рослин пшениці озимої сортів вітчизняної та зарубіжної селекції відзначено приріст меристеми головного пагона на 0,4–3,9 см, що свідчить про добру життєздатність рослин. У 10–18 % рослин бічні пагони дали відростання меристеми до 0,3 см, що свідчить про понижену життєздатність. Для сортів іноземної селекції приріст був у межах 0,1–3,0 см, зокрема 88–96 % рослин мають добру життєздатність, 4–9 % ‒ понижену, загибель рослин не перевищувала 1,7 відсотка для всіх посівів. Для культур жита озимого (сорти Інтенсивне 99, Клич, Воля) та ячменю озимого (Дев’ятий вал, Космос) приріст меристеми в рослин дорівнює 0,3–3,0 см. Загибелі рослин не відзначено.

Продовжити

Навчальний семінар компанії «ALFA Smart Agro» «Код вашого прибутку!»

19 лютого 2020 р. провідний науковий співробітник лабораторії захисту рослин, кандидат біологічних наук Катерина Іванівна Яцух, старший науковий співробітник відділу землеробства і відтворення родючості ґрунтів, кандидат сільськогосподарських наук Оксана Володимирівна Вавринович та завідувач сектора селекції і насінництва кормового буряку, кандидат сільськогосподарських наук Михайло Степанович Тимчишин взяли участь у навчальному семінарі компанії «ALFA Smart Agro» «Код вашого прибутку!», який відбувся у готелі «Марс» за адресою: вул. Київська, 16, с. Малехів Жовківського р-ну Львівської обл.

Продовжити

Стан посівів озимих зернових культур у Львівській області станом на 17.02.2020 р.

Стан посівів

Впродовж усієї вегетації озимих зернових культур науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН проводять на постійній основі моніторинг посівів. Відповідно до чинної методики проведення спостережень співробітники відділу рослинництва 27 січня відібрали проби рослин пшениці озимої, ячменю та жита в різних ґрунтово-кліматичних зонах Львівської області (Лісостепу Західного, Малого Полісся, Передкарпаття) для визначення їх життєздатності, яке проводили меристематичним методом. 

Для відібраних у зазначених зонах рослин пшениці озимої сортів вітчизняної та зарубіжної селекції відзначено приріст меристеми. Зокрема для вітчизняних сортів (Полісянка, Світанок Миронівський, Пам’яті Гірка, Ліра Одеська, Краєвид, МІП Валенсія, МІП Княжа, Грація Миронівська та ін.) приріст меристеми головного пагона становив 0,4‒3,9 см, що свідчить про добру життєздатність рослин. У 10‒18 % рослин бічні пагони дали відростання меристеми до 0,3 см, що свідчить про понижену життєздатність. Для сортів іноземної селекції приріст меристеми був у межах 0,1‒3,0 см, зокрема 88‒96 % рослин мають добру життєздатність, 4‒9 % ‒ понижену, загибель рослин не перевищувала 1,7 відсотка для всіх посівів. 

Продовжити

Вибори директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН

29 січня 2020 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН відбулися збори колективу наукових працівників Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН по виборах директора.

В зборах взяли участь начальник відділу наукових кадрів, аспірантури та правового забезпечення Національної академії аграрних наук Ольга Леонідівна Шевцова та наукові співробітники інституту.

За результатами виборів на посаду директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН обрано Олега Федоровича Стасіва, кандидата економічних наук.

Продовжити

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.