ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
Згідно Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (№ 213 від 04.02.2025 р.) Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН занесено до ПЕРЕЛІКУ науково-дослідних установ, підприємств та організацій уповноважених на проведення державних випробувань пестицидів і агрохімікатів. Інститут отримав статус установи, уповноваженої на проведення державних випробувань за напрямом біологічна оцінка пестицидів і агрохімікатів на культурах (зернові, зернобобові, картопля, багаторічні злакові та бобові трави).
Відповідне рішення ухвалене згідно з частиною другою статті 5 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», пунктом 2 Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1996 № 295, а також Порядком уповноваження підприємств, установ та організацій на проведення державних випробувань з метою біологічної, екологічної та токсиколого-гігієнічної оцінки для цілей державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 № 966
07 лютого 2025 р. наукові співробітники Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН зокрема завідувач відділу насінництва та насіннєзнавства, доктор с.-г. наук Ігор ВОЛОЩУК; завідувач відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук Наталія РУДАВСЬКА та старший науковий співробітник відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук Оксана ТИМЧИШИН взяли участь у технологічному семінарі, проведений компанією ЕРІДОН та ДСВ-Україна у м. Львові. Програма семінару включала питання аспектів корегування технології вирощування пшениці озимої, озимого ріпаку та сої.
Стартова зустріч проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB: Україна стає частиною європейської екосистеми сталого сільського господарства
22–24 січня 2025 року в Познані (Польща) відбулася стартова зустріч міжнародного проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB, що фінансується в межах програми Horizon Europe. Проєкт об’єднує наукові установи, державні структури та бізнес з України, Польщі, Латвії, Іспанії та Бельгії для розвитку інноваційних рішень у сфері сталого сільського господарства та циркулярної біоекономіки.
Координатором проєкту є Національний університет "Львівська політехніка" (Україна), який очолює його реалізацію та забезпечує загальну координацію між партнерами. Основною метою AGRI-BIOCIRCULAR-HUB є зміцнення дослідницького потенціалу та інноваційних екосистем у трьох країнах, що розширюються (Польща, Латвія, Україна), використовуючи досвід більш розвинених регіонів, зокрема Каталонії. Проєкт спрямований на:
ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»
19 листопада 2024 р. на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН в с. Оброшине Львівського району Львівської області відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»
Конференція стала платформою для обміну знаннями та досвідом між молодими вченими, сприяючи пошуку нових рішень і технологій для сталого розвитку сільського господарства. Прийняті рішення та запропоновані ідеї стануть основою для впровадження ефективних заходів, які забезпечать стійкість аграрного сектору, його конкурентоспроможність та екологічну безпеку у післявоєнний період.
Метою проведення конференції був обмін досвідом, науковими і практичними досягненнями, обговорення актуальних проблем аграрного сектора України та представлення результатів досліджень.
Молодих вчених із вступним словом привітав перший заступник директора інституту з наукової роботи, доктор сільськогосподарських наук Григорій Станіславович Коник.
11 жовтня 2024 р. заступник директора з науково-інноваційної діяльності та соціальних питань Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Савка Микола Володимирович і завідувач відділу агрохімії та ґрунтознавства Оліфір Юрій Миколайович прийняли участь у роботі конференції та практичного дослідження «ВПЛИВ МЕЛІОРАНТІВ ТА ОРГАНО-МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА РОДЮЧІСТЬ ҐРУНТІВ» проведеного на базі фермерського господарства «АГРО-ЦЕНТР» у селі Луки, Самбірського району Львівської області. Під час заходу експерти та учасники обговорили сучасні агрохімічні технології, їхній вплив на врожайність та стійкість сільськогосподарських культур до зміни клімату. Були представлені результати досліджень з використання нових меліорантів та органо-мінеральних добрив для підвищення родючості ґрунтів і продуктивності сільськогосподарських культур.
10 жовтня 2024 р. наукові співробітники ІСГ Карпатського регіону НААН – завідувачка відділення тваринництва, кандидат біологічних наук Наталія Федак, провідні наукові співробітники відділу дрібного тваринництва, кандидати ветеринарних наук Ярослав Ковальчук, Ростислав Волошин і провідний науковий співробітник відділу розведення, технологій утримання та годівлі тварин, кандидат с.-г. наук Олександр Дяченко прийняли участь у роботі всеукраїнської наради-семінару «30-ти річчя затвердження волинської м’ясної породи великої рогатої худоби та перспективи розвитку галузі м’ясного скотарства в Україні».
24 вересня 2024 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН в рамках співпраці з Львівською аграрною палатою, Департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА, фермерами відбулася реалізація програми підтримки фермерів в рамках впровадження соціального проєкту «Хліб заради миру в Україні». Фермери отримали наукоємну продукцію – насіння пшениці сорту Бенефіс першої репродукції, а також рекомендації по її вирощуванню та запропоновано подальший супровід й співпрацю.