logoISGKR2

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

          341106 rss icon     Новини-RSS                                                                                                                                                   Офіційний вебсайт

meta  Youtube  

Новини інституту

З нагоди відзначення Дня науки

З нагоди відзначення Дня науки у читальній залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького відбувся комунікативний захід. З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи, доцент Олег Федець. Директор Наукової бібліотеки Марія Грицевич виступила з доповіддю на тему «Роль бібліотеки в забезпеченні науково-освітнього процесу в закладах вищої освіти», де акцентувала на важливості діяльності бібліотек в забезпеченні користувача інформаційними ресурсами. Гостьову лекцію «Доброчесність, етика та репутація в науці» прочитала доцент кафедри теорії й практики журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка Наталія Войтович. Актуальними питаннями щодо інформаційно-бібліотечного забезпечення науково-дослідної діяльності в науковій сфері поділилася завідувачка Наукової бібліотеки Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Наталія Вайда. А завідувачка відділу інформаційно-бібліотечних технологій Мирослава Захарчишин та бібліотекар 1 категорії Валентина Пахолюк презентували виставку видань праць науковців та викладачів. Проведений спільний захід зібрав чималу аудиторію студентів, викладачів, науковців, працівників бібліотек та відвідувачів.

Продовжити

Тренінг ФАО з міжнародної підтримки розвитку Системи генетичних ресурсів рослин України

Представники Інституту взяли участь у тренінгу ФАО з міжнародної підтримки розвитку Системи генетичних ресурсів рослин України

У період з 16 по 18 квітня 2025 року науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН – Тетяна Партика, Олег Клим та Юлія Лісова –  взяли участь у тренінгу «Міжнародна підтримка збереження та розвитку генетичних ресурсів рослин – можливості для України», організованому Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) в межах проєкту «Сприяння збереженню та відновленню Системи генетичних ресурсів рослин України».

Продовжити

Наукова співпраця ІСГ КР НААН із SGGW 

(Варшавський університет сільського господарства)

Завершено стажування від 1.04.2025 р. до 11.04.2025 р. Петра Гнатіва (очно) – професора, д.б.н., головного наук. співробітника відділу землеробства та відтворення родючості ґрунтів та Оксани Качмар (заочно) – зав. відділу, к.с-г.н., с.н.с. у Варшавському університеті сільського господарства (SGGW) (Варшава, Республіка Польща) в Інституті рільництва та екології. Керівництво стажуванням здійснювали відповідно Prof. dr hab. Юзефа Хойніцкий та Prof. dr hab. Вєслав Шульц.

 Метою стажування було ознайомлення з навчальними планами агрономів ІІІ ступеня освіти, планами і програмами досліджень і грантів у галузі ґрунтознавства, агрохімії, точного рільництва, моніторингу родючості ґрунтів в умовах кліматичних флуктуацій, вивчення методів моделювання процесів у рільництві, планування дослідницької співпраці та спільних публікацій. 

Продовжити

Обмін знаннями, виклики в ланцюгу постачання продовольства з погляду сталого розвитку

Сьогодні, 10 квітня 2025 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН відбулася робоча зустріч зі Шведською делегацією в межах проєкту «Обмін знаннями, виклики в ланцюгу постачання продовольства з погляду сталого розвитку».
Метою цього візиту є встановлення партнерських відносин з українськими колегами для подальшої співпраці у міжнародних проєктах. У складі Шведської делегації були представники Адміністративної ради округу Даларна, зокрема: Мікаель Селандер ‒ директор департаменту зі сталого розвитку; Хокан Мовіц ‒ керівник відділу сільського розвитку; Стен-Руне Лундин ‒ старший радник з питань сільського розвитку та аграрного сектору, представник Центру компетенцій Даларни (DKL); Мікаель Рокінг ‒ керівник Центру компетенцій DKL.

Продовжити

Стартове засідання проекту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB у Познані

22-24 січня у Познані, Польща, відбулась стартова зустріч міжнародного проекту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB, що фінансується програмою Horizon Europe.
🌾 AGRI-BIOCIRCULAR-HUB - перша у своєму роді ініціатива, метою якої є створення мережі центрів досконалості світового рівня у сфері біоциркулярної економіки для аграрного сектору. Проект має на меті об'єднати та розкриття потенціалу чотирьох регіональних інноваційних екосистем у трьох країнах розширення (Польща 🇵🇱, Латвія 🇱 🇻 та Україна 🇺🇦), у тому числі і нова інноваційна екосистема у Львівській області (Україна), за підтримки "рольового зразка" провідного
Національний університет "Львівська політехніка" координує проект, який об'єднує 21 партнера з України, Польщі, Латвії, Іспанії та Бельгії для створення мережі центрів досконалості в сільському господарстві та циркуля Проект отримав €5 995 825 фінансування ЄС 💼
Проект має на меті реагувати на спільні потреби та виклики польської, латвійської та української екосистем, повністю відповідні з ключовими стратегічними напрямками розвитку розумних спеціалізацій цих регіонів:

Продовжити

Наказ Міндовкілля № 213 від 04.02.2025

Згідно Наказу Міністерства  захисту довкілля та природних ресурсів України (№ 213 від 04.02.2025 р.) Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН занесено до ПЕРЕЛІКУ науково-дослідних установ, підприємств та організацій уповноважених на проведення державних випробувань пестицидів і агрохімікатів. Інститут отримав статус установи, уповноваженої на проведення державних випробувань за напрямом  біологічна оцінка пестицидів і агрохімікатів на культурах (зернові, зернобобові, картопля, багаторічні злакові та бобові трави). 

Відповідне рішення ухвалене згідно з частиною другою статті 5 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», пунктом 2 Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1996 № 295, а також Порядком уповноваження підприємств, установ та організацій на проведення державних випробувань з метою біологічної, екологічної та токсиколого-гігієнічної оцінки для цілей державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 № 966

Продовжити

Технологічний семінар, проведений компанією ЕРІДОН та ДСВ-Україна у м. Львові

07 лютого 2025 р. наукові співробітники Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН зокрема завідувач відділу насінництва та насіннєзнавства, доктор с.-г. наук Ігор ВОЛОЩУК; завідувач відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук Наталія РУДАВСЬКА та старший науковий співробітник відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук Оксана ТИМЧИШИН взяли участь у технологічному семінарі, проведений компанією ЕРІДОН та ДСВ-Україна у м. Львові. Програма семінару включала питання аспектів корегування технології вирощування пшениці озимої, озимого ріпаку та сої.

Продовжити

З 75-річчям від Дня народження!

Дирекція та колектив Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України сердечно вітає академіка НААН, професора, доктора сільськогосподарських наук, радника при дирекції інституту Григорія Михайловича Седіла з 75-річчям від Дня народження!
Бажаємо Вам, Григорію Михайловичу, міцного здоров’я, оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні задуманого, мирного неба, родинного тепла і затишку, а ще – довгих років плідної праці!
Нехай Ваша енергія, багаторічний досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал і надалі служать на благо нашого інституту та України!

Продовжити

Стартова зустріч проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB

Стартова зустріч проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB: Україна стає частиною європейської екосистеми сталого сільського господарства

22–24 січня 2025 року в Познані (Польща) відбулася стартова зустріч міжнародного проєкту AGRI-BIOCIRCULAR-HUB, що фінансується в межах програми Horizon Europe. Проєкт об’єднує наукові установи, державні структури та бізнес з України, Польщі, Латвії, Іспанії та Бельгії для розвитку інноваційних рішень у сфері сталого сільського господарства та циркулярної біоекономіки.

Координатором проєкту є Національний університет "Львівська політехніка" (Україна), який очолює його реалізацію та забезпечує загальну координацію між партнерами. Основною метою AGRI-BIOCIRCULAR-HUB є зміцнення дослідницького потенціалу та інноваційних екосистем у трьох країнах, що розширюються (Польща, Латвія, Україна), використовуючи досвід більш розвинених регіонів, зокрема Каталонії. Проєкт спрямований на:

Продовжити

ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»

ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»

19 листопада 2024 р. на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН в с. Оброшине Львівського району Львівської області відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми агропромислового виробництва України: стратегії стійкості сільськогосподарського сектору під час війни та у післявоєнний період»

Конференція стала платформою для обміну знаннями та досвідом між молодими вченими, сприяючи пошуку нових рішень і технологій для сталого розвитку сільського господарства. Прийняті рішення та запропоновані ідеї стануть основою для впровадження ефективних заходів, які забезпечать стійкість аграрного сектору, його конкурентоспроможність та екологічну безпеку у післявоєнний період.

Метою проведення конференції був обмін досвідом, науковими і практичними досягненнями, обговорення актуальних проблем аграрного сектора України та представлення результатів досліджень.

Молодих вчених із вступним словом привітав перший заступник директора інституту з наукової роботи, доктор сільськогосподарських наук Григорій Станіславович Коник.

Продовжити

Більше статей...

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.