ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ
Новини-RSS Офіційний вебсайт
В Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН пройшла звітна атестацію аспірантів, які успішно виконали освітньо-наукові програми за 2023-2024 роки. Під час підсумкової атестації було відзначено високий рівень наукових досліджень, інноваційні підходи до вирішення сучасних проблем та активну участь аспірантів у науково-дослідницьких проєктах.
Програми, які пройшли аспіранти, включали сучасні методики підготовки молодих науковців, проведення досліджень у різних галузях знань, а також розвиток професійних компетенцій, що сприятимуть подальшій науковій та академічній кар'єрі.
Серед досягнень аспірантів цього року — публікації у провідних міжнародних журналах, виступи на наукових конференціях. Ці досягнення свідчать про високий рівень підготовки і конкурентоспроможність наших молодих науковців.
Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН України продовжує підтримувати та заохочувати розвиток наукового потенціалу молодих вчених, пропонуючи сучасні освітні програми та можливості для наукових досліджень. Ми з нетерпінням очікуємо на подальші успіхи наших випускників та їхній внесок у розвиток науки.
9 серпня 2024 р. завідувач відділу розведення, технологій утримання та годівлі тварин Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Мирон Антонович Петришин відвідав практичний семінар «Як ефективно використати звіт аналізу молока отриманого від ЛАДС» для власників фермерських господарств, проведений Львівською аграрною дорадчою службою в рамках проєкту «Надання послуг для ефективного управління стадом молочних корів ММСП» підтримуваного Програмою USAID АГРО у ФГ "Пчани-Денькович", с. Пчани Стрийського району.
25 червня 2024 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН на базі відділення тваринництва відбулася міжнародна науково-практична конференція «Пріоритетні напрями наукового забезпечення виробництва продукції тваринництва у Карпатському регіоні для подолання викликів, пов’язаних з воєнним станом». Вітальне слово учасникам конференції виголосили директор інституту, член-кореспондент НААН Олег СТАСІВ і завідувач кафедри репродуктивної біотехнології тварин та гігієни навколишнього середовища Західнопоморського технологічного університету, доктор наук, професор, Ян УДАЛА (м. Щецін, Польша).
З 17 по 20 червня 2024 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН в дистанційному режимі проведено навчання наукових працівників наукових установ НААН та науково-педагогічних працівників аграрних закладів вищої освіти Міністерства освіти та науки України за напрямом «Наукові засади формування високопродуктивних агроценозів сільськогосподарських культур».
В навчанні брали участь співробітники 9 наукових установ НААН та 1 навчального закладу. Учасникам було прочитано лекції, в яких висвітлювалися питання: землеробства, технологій у рослинництві, захисту рослин від шкідливих організмів, селекції та насінництва та кормовиробництва.
Щорічно на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН проводяться наукові конференції, семінари, круглі столи, дні поля.
20 червня 2024 р. відбувся День поля на тему: «Перспективи використання сортових ресурсів сільськогосподарських культур в умовах Карпатського регіону» з нагоди професійного свята Дня фермера.
Метою заходу є розгляд напрацювань інституту та презентація їх товаровиробнику, як в теоретичній, так і практичній площині. Що стосується теоретичної складової, то представники фермерських господарств мали змогу ознайомитися із перспективними для Карпатського регіону сортами ярих та озимих зернових культур, ріпаку, кукурудзи та багаторічних трав.
Щодо практичної складової, то учасникам заходу з метою популяризації наукових досягнень в інституті представлено демонстраційний полігон, на якому в цьому році вирощується біля 200 сортів і гібридів с.-г. культур. Метою демонстрації є наочний показ біологічних особливостей сільськогосподарських культур, які вирощуються в регіоні, їх сортову гамму та перспективні сорти, які придатні для вирощування в ґрунтово-кліматичних умовах Карпатського регіону, розповсюдження та врожайність в регіоні, їх продовольчу, кормову та іншу цінність.
Під час пленарної частини були представлені наступні доповіді:
21 березня 2024 р. кандидат ветеринарних наук, провідний науковий співробітник відділу дрібного тваринництва Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Ярослав Ярославович Ковальчук взяв участь у Міжнародному ветеринарному форумі «Свинокомплекс», який проходив у м. Львові.
Сьогодні, 19 лютого 2024 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН розпочалися курси, спрямовані на набуття практичних навичок щодо вирощування плодових та городніх культур, які триватимуть до 5 березня 2024 р. Інститут реалізовує пілотний проєкт з навчання жінок-фермерів за спонсорської підтримки Японського агенства міжнародного співробітництва (JICA) в рамках реалізації програми відновлення аграрного сектору України.
10 січня 2024 р. доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу селекції сільськогосподарських культур Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Роман Васильович Ільчук взяв участь як офіційний опонент у засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 05.854.017 Вінницького національного аграрного університету з захисту кваліфікаційної наукової праці Ганни Володимирівни Миронової на тему «Удосконалення технологічних прийомів вирощування насіннєвої картоплі в умовах Лісостепу Правобережного», яку подано на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 – Агрономія, галузь знань 20 – Аграрні науки та продовольство.