ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ
Новини-RSS Офіційний вебсайт
У відділі механізації Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН розроблено та виготовлено макетний зразок універсальної установки для проведення лабораторно-польових дослідів.
Універсальна лабораторно-польова установка забезпечує виконання різних варіантів обробітку смуги дернини. На такій установці встановлюють різні типи робочих органів і пристосувань, які забезпечують утворення смуги грунту з заданими параметрами та якість його обробітку на стерні зернової культури та стерні конюшини першого, другого і третього років використання. Установка забезпечує підготовку для сівби 6-ти смуг з міжряддям 20, 30, 40 см. На лабораторно-польових ділянках висів насіння здійснюється котушковим висівним апаратом з приводом від опорних коліс. На установку змонтовано пристрій для внесення біопрепаратів в зону висіву насіння злаків та біля кореневої системи бобових трав.
Для порівняльних досліджень внесення комплексних біопрепаратів в ґрунт висіяно необроблене біопрепаратом насіння та внесений біопрепарат в ґрунт одночасно з висівом. Закладено польові досліди сівби озимої пшениці за схемами наведеними в наступних варіантах:
‒ сівба без внесення біопрепарату з пасивним робочим органом для підготовки смуги під сівбу зернових (контроль);
‒ сівба без внесення біопрепарату з активним робочим органом для підготовки смуги під сівбу зернових (контроль);
– сівба з одночасним внесенням в ґрунт суспензій біопрепаратів з пасивним робочим органом;
– сівба з одночасним внесенням в ґрунт суспензій біопрепаратів з активним робочим органом.
Дернина білої конюшини першого року залуження
Макетний зразок універсальної установки для проведення
лабораторно-польових дослідів.
Пряма сівба озимої пшениці макетним зразком універсальної установки