logoISGKR2

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

meta       Youtube  
ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН

є  головною науково-дослідною установою у Карпатському регіоні з вирішення актуальних питань теорії і практики галузей землеробства, рослинництва, кормовиробництва, тваринництва, наукового вирішення проблем механізації, електрифікації, автоматизації сільськогосподарського виробництва, впровадження у виробництво досягнень науки, техніки, вітчизняного та зарубіжного досвіду сільськогосподарським установам, підприємствам, кооперативам, фермерам, та наукового забезпечення розробки і реалізації зональних та регіональних програм інноваційного розвитку АПК.

 
 

ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР НААН 

Західний міжрегіональний науковий центр у системі Національної академії аграрних наук України створено рішенням Президії НААН 16/01 від 31 жовтня 2018 р. для підвищення ролі аграрної науки та освіти в розробці і реалізації ефективної регіональної аграрної політики за умов децентралізації влади областей, орієнтованої на широке використання сучасних досягнень вітчизняної науки і міжнародного досвіду в аграрній сфері та розвитку сільських територій, забезпечення поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.
Центр є структурним підрозділом НААН з організації регіонального і міжрегіонального співробітництва, який координує наукові дослідження та організацію впровадження їх результатів (інновацій) для суб’єктів аграрного підприємництва та соціально-економічного розвитку сільських територій відповідних регіонів, спрямовує зусилля вчених визначеного переліку наукових установ та закладів вищої освіти різної спеціалізації, розміщених у зоні діяльності та віднесених до сфери координації центрів незалежно від їх відомчої належності, на вирішення поставлених завдань.
 
Детальніше

Місія інституту

Місія інституту ‒ це розвиток наукового потенціалу Карпатського регіону і підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі землеробства, рослинництва, тваринництва, біології та біохімії, підтримка та посилення іміджу Західного міжрегіонального наукового центру НААН та науково-освітньої діяльності України на глобальному ринку освітніх послуг, технологій і наукових досліджень.

     Після закінчення Львівського зооветеринарного інституту в 1972 р. і до сьогодні працює в галузі сільського господарства Львівської області. Розпочавши трудову діяльність на посаді головного зоотехніка колгоспу в Сокальському районі, він згодом очолив цей колектив. Як енергійний та компетентний спеціаліст був призначений начальником управління сільського господарства Миколаївського району, пізніше – генеральним директором першого в області агрокомбінату “Дністер” Жидачівського району. За успіхи, досягнуті цим підприємством, скерований на навчання до Вищої партійної школи при ЦК КПУ, після закінчення якої обраний головою Перемишлянського райвиконкому. Після здобуття Україною незалежності тривалий час керував великим птахопідприємством, був обраний депутатом обласної ради, очолював депутатську комісію з питань розвитку села, а згодом призначений заступником голови облдержадміністрації з питань АПК. Г. М. Седіло займався науковою роботою і в 1987 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук, викладав у Львівському сільськогосподаському інституті.

     У 2003 р. Г. М. Седіла призначено директором Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН (тепер Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН). У 2004 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук. У листопаді 2007 р. його обрано членом-кореспондентом Української академії аграрних наук (тепер Національної академії аграрних наук України). 15 листопада 2009 р. Указом Президента України йому присвоєно почесне звання заслужений працівник сільського господарства України. У 2012 р. Г. М. Седілу присвоєно вчене звання професора. У 2013 р. обрано почесним членом International Technological-Management Academy at the Academy  Assembly in Novi Sad. У 2014 р. лауреат Премії імені С. З. Ґжицького.

     Г. М. Седіла  нагороджено Почесною відзнакою УААН за видатні наукові досягнення в галузі сільськогосподарської біології та їх впровадження в практику, Почесною відзнакою Львівської обласної організації профспілки працівників АПК; Почесними грамотами: Федерації роботодавців України, Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, Ради УО “Укрсількомунгосп”; Дипломом агропромислового комплексу України в номінації “Лідер галузі”; Подякою директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської області. У 2007, 2012 та 2016 рр. переможець у номінації “Лідер агропромислового комплексу України”. Як учасник видавничого проєкту “Україна наукова” нагороджений дипломом за вагомий внесок у розвиток і популяризацію аграрної науки України. У 2019 р. Григорію Михайловичу Указом Президента присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за роботу «Створення нових мінеральних сполук і поліфункціональних наноматеріалів та їх використання у тваринництві та ветеринарній медицині»

     Під керівництвом Г. М. Седіла розроблено ряд програм з розвитку рослинництва і тваринництва. 

   Основна галузь наукової діяльності Г. М. Седіла – біохімія сільськогосподарських тварин. Він одержав нові результати досліджень, які з позиції досягнень біохімії, фізіології та живлення інтерпретують взаємозв’язок вовноутворення з рівнем метаболізму в організмі овець та регулюючим впливом на них мінеральних елементів. Г. М. Седіло  є керівником підпрограми “Розвиток галузей тваринництва в умовах природно-економічних особливостей західного регіону України” Програми наукових досліджень 9 “Сталий розвиток Карпатського регіону в умовах реалізації євроінтеграційних пріоритетів”, комплексі нослідження якої спрямовані на стимулювання соціально-економічного розвитку та підвищення інвестиційної привабливості Карпатського регіону, забезпечують виконання указу Президента України № 543/2019 «Про розвиток регіону українських Карпат» в напрямі формування конкурентної економіки гірських територій шляхом розвитку традиційних і найбільш перспективних для регіону видів господарської діяльності, впровадження природозберігаючих інноваційних технологій у виробництво сільськогосподарської продукції та відповідають цілям макрорегіональної стратегії Європейського Союзу для Карпатського регіону.

     У Львівському національному аграрному університеті та Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького читає лекції для  підвищення кваліфікації спеціалістів та експертів-дорадників.

    Г. М. Седіло ‒ автор п’яти монографій з питань вівчарства, 25 методичних і науково-практичних рекомендацій з розвитку галузей тваринництва, п’яти винаходів. Підготував і опублікував понад 200 наукових праць у збірниках і журналах. Має численні публікації у засобах масової інформації з питань популяризації наукових досягнень, розвитку різних галузей тваринництва, раціонального землекористування, економіки сільськогосподарського виробництва. Регулярно виступає з цих питань на радіо і телебаченні.

     Г. М. Седіло  – заступник головного редактора міжвідомчого тематичного наукового збірника “Передгірне та гірське землеробство і тваринництво” та науково-виробничого журналу "Агронаука і практика", член редколегії науково-теоретичного журналу “Біологія тварин”, журналу “Сільський господар”. Г. М. Седіло є  членом вченої ради Інституту  сільського  господарства  Карпатського регіону НААН, членом двох спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій зі спецільностей біохімія та годівля тварин і технологія кормів: при Інституті біології тварин НААН та у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.

    Як відомий вчений значну увагу приділяє підготовці  висококваліфікованих молодих кадрів. Він є науковим керівником  аспірантів за спеціальністю біохімія та годівля тварин і технологія кормів. Під його керівництвом захищено 1 докторську та 6 кандидатських дисертацій.

    Г. М.Седіло  володіє організаторськими здібностями, має значний досвід практичної роботи, є членом колегії департаменту АПК Львівської області, головою громадських організацій  АПК Львівської області, головою товариства “Сільський господар”, радником голови Львівської ОДА з питань агропромислового розвитку,  заступником голови асоціації “Молочне скотарство”.

   10 листопада  2016 р. Національна  академія  аграрних наук України на підставі статуту НААН обрала Г. М. Седіла дійсним членом (академіком) зі спеціальності технологія виробництва і переробки продукції тваринництва (біохімія, фізіологія тварин).

     З 31 травня 2019 р. – радник при дирекції інституту.

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся