logoISGKR2

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

meta       Youtube  

Експорт агропродовольчої продукції з України до країн ЄС перевищив 6 млрд. дол. США

За три роки функціонування зони вільної торгівлі з  ЄС експорт агропродовольчої продукції з України до країн Європейського Союзу збільшився у півтора рази: з 4,2 млрд дол. США у 2016 році – до 6,3 млрд дол. США 2018 року. Про це повідомляє  ННЦ “Інститут аграрної економіки” НААН.
Поставки вітчизняної агропродовольчої продукції до ЄС у 2018 році здійснювалися, як і в попередні роки, в основному до семи країн: Іспанії, Польщі, Нідерландів, Італії, Німеччини, Бельгії та Франції. Сумарна частка цих країн становить 80% у загальному експорті сільгосппродукції до ЄС.
Визначальними продуктами українського аграрного експорту до ЄС у 2018 році залишилися зернові культури. Їх продаж приніс виручку в 2,2 млрд дол. США,  переважно за рахунок поставок до країн Європи 11,9 млн т кукурудзи та близько 1,5 млн т пшениці.
Експорт насіння олійних – переважно реалізація ріпаку та сої – склав у вартісному виразі понад 1.1 млрд дол. США.
Обсяги поставок олії на ринки ЄС, у тому числі 1,26 млн т соняшникової олії, становили у вартісному вимірі понад 900 млн дол. США.
Крім того, торік помітно збільшилися обсяги поставок з України до ЄС м’яса птиці (105 тис. т) і яєць (понад 6 тис. т).
Відзначимо, що завдяки державній політиці за останні роки спостерігається  позитивна тенденція збільшення кількості українських підприємств АПК, що експортують свою продукцію, зокрема тваринницьку, в країни ЄС.

 

{jcomments off}

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.