logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Україна активно розширює експорт фруктів та горіхів у країни ЄС та Туреччину

У 2018 році Україна наростила експорт фруктів, ягід і горіхів на 17% у вартісному вимірі. При цьому на трійку провідних покупців української фруктово-горіхової продукції - Польщу, Туреччину і Францію припадало 33% всіх поставок. Про це повідомляє інформаційний ресурс agroinsider.com.ua.
Усього виручка від експорту фруктів, ягід і горіхів з України в 2018 році вперше в історії досягла 229 млн.дол.США, а  український експорт фруктів і ягід в ЄС і країни Близького Сходу, продовжує зростати.
Поставки українських фруктів в Білорусь становили 6% від загального  експорту товарної групи, а обсяг виручки склав 13,8 млн.дол.США. У цілому ж частка країн СНД становила 11,5%, в той час як на одну Польщу припадало понад 17% експорту.
У десятці найбільших імпортерів української фруктово-ягідної та горіхової продукції також Греція, Нідерланди, Італія, Німеччина, Австрія та Литва. Найпомітніше зріс експорт до Туреччини - в 4,5 рази за рік. На 64% збільшилися поставки в Німеччину, на 26% - до Нідерландів і на 47% - до Литви.
З фруктів найбільш різким було зростання експорту яблука в вартісному вимірі - в 2,3 рази. Також дуже істотно зріс експорт заморожених ягід, волоських горіхів, сухофруктів, кавунів і динь.
Відзначимо, що державна аграрна політика сприяє просуванню вітчизняних фруктів та ягід на зарубіжні ринки і розвитку фермерських господарств відповідної галузевої спеціалізації виробництва в Україні.   
{jcomments off}
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.