ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН
Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація
у Львівській області на 24.02.2021 р.
Період з 18 до 24 лютого характеризувався значними перепадами температур та переважно сонячною погодою. Середньодобові температури повітря коливалися в межах -6,5…1,0 °С за норми ІІ декади -3,6 °С та ІІІ ‒ -3,3 °С. Максимальна температура повітря піднімалася до позначки 9,3 °С (22.02), мінімальна знижувалася до -14,8 °С (19.02).
Опади випали в невеликій кількості ‒ 2,9 мм. Висота снігового покриву на полях із озимими зерновими внаслідок підвищення денних температур і його танення зменшилася до 28‒30 см, глибина промерзання ґрунту також є меншою: від 5 до 8 см. Мінімальна температура на глибині залягання вузла кущіння не опускалася нижче -1 °С.
За ІІ декаду лютого середньодобова температура повітря була нижчою за норму на 2,6 °С й дорівнювала -6,2 °С. Опадів випало 38,9 мм ‒ 259 % норми.
Озимі культури продовжують перебувати у вимушеному зимовому спокої. Замерзлий ґрунт нівелює негативну дію високого снігового покриву. Інтенсивне танення верхнього шару снігу за денних температур 5‒9 °С зумовило утворення снігової кірки (насту) товщиною до 10 см (посів пшениці озимої у сівозміні відділу технологій у рослинництві). Вона знаходиться всередині снігового покриву: рослини покриває сніг висотою 5‒6 см, вище ‒ снігова кірка і знову сніг висотою до 15 см крупнозернистої структури. Поки що загроз для озимих зернових немає, однак при подальшому насиченні насту водою від танення снігу та поверненні морозів може утворитися льодова кірка.
Товаровиробникам радимо провести маршрутні обстеження посівів озимих щодо наявності (відсутності) льодової кірки, насту, висоти снігового покриву, стану ґрунту.
23 лютого повторно відібрано проби рослин на відрощування. Результати буде представлено в наступній інформації.
Матеріали підготували:
Антін Михайлович Шувар, завідувач відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук;
Любов Любомирівна Беген, науковий співробітник відділу технологій у рослинництві.