logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

СТАСІВ ОЛЕГ ФЕДОРОВИЧ

                                                                                                                              Стасів Олег Федорович 

СТАСІВ ОЛЕГ ФЕДОРОВИЧ
ДИРЕКТОР ІНСТИТУТУ, кандидат економічних наук

 

Стасів Олег Федорович народився 3 березня 1969 р. в с. Галичани Городоцького району Львівської області. 

У 1996 р. закінчив Львівський державний сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Агрономія», а в 2005 р. здобув ступінь магістра державного управління у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. 

Трудову діяльність розпочав у 1990 р. з посади бригадира рільничої бригади в колгоспі «Прогрес» Городоцького району Львівської області. Невдовзі був переведений на посаду головного агронома цього господарства. Як енергійний та компетентний спеціаліст вже у 1992 р. обраний головою спілки селянських господарств «Нива» Городоцького району. 

З 1998 р. О. Ф. Стасів призначений головою Городоцької районної державної адміністрації, у 2005 р. – радником голови правління з питань виробничої діяльності НАК «Украгролізинг». У 2012 р. очолив Державну інспекцію з карантину рослин у Львівській області, яку у 2016 р. перейменовано у Державну фітосанітарну інспекцію Львівської області. Начальником Державної  фітосанітарної інспекції Львівської області – головним державним фітосанітарним інспектором Львівської області
О. Ф. Стасів працював до 2016 р. 

Поряд з трудовою діяльністю О. Ф. Стасів займався науковою роботою. У 2008 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Реформування форм господарювання в аграрному секторі економіки», отримавши ступінь кандидата економічних наук. Він провів порівняльну оцінку адаптаційного потенціалу великих сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм, що дозволило визначити ступінь сприятливості соціального, економічного, правового середовища їх функціонування. 

У 2012 р. О. Ф. Стасіву присуджено вчене звання доцента кафедри менеджменту організацій. 

У 2016 р. призначений начальником управління наукового забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку експериментальної бази НААН, де займався розробкою оптимальної моделі функціонування Національної академії агарних наук України на широкій інноваційній основі.

Стасів Олег Федорович - науковець, організатор та громадський діяч. У колі пріоритетних наукових напрямів – розвиток організаційно-правових форм господарювання в сільському господарстві. За його керівництва з'ясовано тенденції розвитку сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств; визначено вплив окремих чинників на ефективність виробництва в сільськогосподарських підприємствах, а також розроблено основні напрями підвищення ефективності сільського господарства.

З ініціативи та за участю О. Ф. Стасіва підготовлено й видано низку наукових видань. Серед них – підручник «Технологія в галузях рослинництва», у якому приділено особливу увагу сучасним технологіям вирощування сільськогосподарських культур з урахуванням досягнень науки та передового досвіду. Крім цього, велика кількість робіт присвячена вирішенню проблеми економічної ефективності виробництва і переробки тваринницької продукції.

У 2019 р. призначений в. о. директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, у січні 2020 р. обраний директором зазначеного вище інституту. Прийшовши на роботу в інститут, поряд з адміністративною діяльністю активно долучився до наукової роботи. За його участі здійснено дослідження сучасного стану соціально-трудових відносин на основі науково обґрунтованого аналізу таких найбільш узагальнюючих показників, як зайнятість і безробіття, оплата праці і рівень життя сільського населення, та подальшої модернізації соціально-трудових відносин у контексті регулювання його доходів. 

На теперішній час бере активну участь у реалізації Програми Концепції реформування аграрної науки на регіональному рівні: є головою Західного міжрегіонального наукового центру. Під керівництвом О. Ф. Стасіва здійснюється координація  наукових досліджень та організація впроваджень їх результатів (інновацій) для суб’єктів аграрного підприємництва та соціально-економічного розвитку сільських територій відповідних регіонів.  

Одним із основних пріоритетів О. Ф. Стасіва є інтеграція аграрної науки України до Європейського дослідницького простору: участь у засіданні Координаційного комітету Союзу європейських аграрних академій (UEAA).

У 2007 р. Указом Президента України О. Ф. Стасіву присвоєно почесне звання заслужений працівник сільського господарства України. Він нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани» Міністерства аграрної політики України (2008) та Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України (2008).

Стасів Олег Федорович сприяє підвищенню ролі аграрної науки та освіти в розробці і реалізації ефективної аграрної політики, орієнтованої на широке використання сучасних досягнень вітчизняної науки і міжнародного досвіду в аграрній сфері та розвитку сільських територій, забезпечення поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.