logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація у Львівській області на 16.12.2020 р.

ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН
 
Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація 
у Львівській області на 16.12.2020 р.
 
1. Перебіг метеорологічних умов 
З 10 до 16 грудня утримувалася хмарна й тепла як для цього періоду погода. Домінували плюсові середньодобові температури повітря, за винятком 10.12; вони знаходилися в межах від -1,0 до 1,9 °С за норми І декади -0,9 °С, ІІ ‒ -2,3 °С. Максимальна температура дорівнювала 4,0 °С (11.12), мінімальна ‒ -3,4 °С (10.12).
Опади у вигляді снігу та дощу випали в кількості 10,0 мм і поповнили запаси продуктивної вологи верхніх горизонтів ґрунту. Слід відзначити, що починаючи з ІІІ декади жовтня, спостерігаємо дефіцит опадів: випало лише 24,0 мм за норми 84 мм (ІІІ декада жовтня ‒ І декада грудня).
Сніговий покрив висотою 1 см, який утворився 09.11 на полях з озиминою, повністю зійшов 11.12. З цієї дати спостерігаємо відлигу.
 
2. Стан посівів
Впродовж 6 діб температури мають плюсові значення, однак навіть максимальні не перевищили біологічного мінімуму. На 15.12 розвиток озимих зернових не змінився, їх стан задовільний, рослини зеленого кольору. Якщо в подальшому температура повітря впродовж декількох діб дорівнюватиме або перевищуватиме 4‒5 °С, відбудеться активізація життєвих процесів озимих зернових, що призведе до витрат запасних пластичних речовин. Стан рослин залежатиме від подальшого перебігу погодних умов, а це вимагає ретельного моніторингу за посівами.
 
Матеріали підготували:
Антін Михайлович Шувар, завідувач відділу рослинництва, кандидат с.-г. наук;
Любов Любомирівна Беген, науковий співробітник відділу рослинництва.
 
 
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.