logoISGKR

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація у Львівській області на 05.05.2021 р.

ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР

ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН

Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація 

у Львівській області на 05.05.2021 р.

  1. Перебіг метеорологічних умов 

У період з 29 квітня до 5 травня переважала тепла погода, за винятком 3‒4.05, коли спостерігали різке зниження температур до 6,8‒8,0 °С. Отож середньодобові температури повітря знаходилися в межах 6,8‒13,4 °С за норми ІІІ декади квітня 9,0 °С та І декади травня 11,5 °С. Максимальна температура повітря дорівнювала 20,4 °С (2.05), мінімальна ‒ 1,0 °С (4.05).

Опади за цей період випали в кількості 6,9 мм.

У ІІІ декаді квітня середня температура повітря дорівнювала 7,0 °С за середньобагаторічного показника 9,0 °С, середня за місяць ‒ 6,2 °С (норма 7,4 °С); опади в ІІІ декаді становили суму 8,9 мм за норми 19 мм, за місяць ‒ 39,9 мм (норма 51 мм).

  1. Стан посівів

На 05.05 пшениця озима сортів Естафета миронівська, Довіра одеська, Ахім за сівби 29 вересня та 3 жовтня є в V етапі – початок росту 2-го міжвузля, за сівби 20 жовтня ‒ на початку V етапу органогенезу – ріст 1-го міжвузля.

Овес сорту Артур за сівби 13.04 та пшениця яра сорту Олександра за сівби 21.04 є в І етапі органогенезу ‒ відповідно сходи ‒ початок сходів (1 листок).

  1. Фітосанітарний стан посівів озимих зернових на 5.05.2021 р.

Згідно з результатами наших обстежень слід зазначити, що посіви озимих зернових станом на 5.05.2021 р. залежно від сорту уражені септоріозом листя − 4,5−7,5 %, а ячменю озимого ‒ ринхоспоріозом − 1,5−3,5 %.

При обстеженнях на посівах зернових, насамперед на сильно загущених, ураження септоріозом становить більше 15,0 %. Надалі у разі сприятливих умов відсоток уражених рослин може значно збільшитися. 

При обробці посівів озимих зернових культур фунгіцидами слід враховувати фітосанітарний стан кожного поля, а зокрема ступінь ураження рослин певним збудником, та дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з отрутохімікатами. Слід відзначити, що обробку фунгіцидами потрібно проводити згідно з рекомендаціями до певного препарату.

На основі видового складу бур’янів при весняному огляді посівів озимих зернових та з урахуванням фази розвитку культури та температури, за якої можна застосувати, слід використати один (або суміш) з рекомендованих гербіцидів, що входять до “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”.

За результатами наших досліджень, за наявності перерослих бур’янів ефективною є обробка посівів пшениці озимої гербіцидом гроділ Максі 375 OD, о.д. (0,09–0,11 л/га).

При застосуванні пестицидів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та рекомендацій щодо певного препарату (норма витрати, температура внесення, фаза культури, фаза бур’янів, стресовий стан посівів (посуха, надмірно зволожений ґрунт, пошкодження приморозками, шкідниками, хворобами)).Матеріали підготували:

Антін Михайлович Шувар, старший науковий співробітник відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук;

Галина Ярославівна Біловус, старший науковий співробітник лабораторії захисту рослин, кандидат с.-г. наук;

Любов Любомирівна Беген, науковий співробітник відділу технологій у рослинництві.

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.