logoISGKR

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація у Львівській області на 06.04.2022 р.

ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР

ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН

Стан посівів сільськогосподарських культур та метеорологічна ситуація 

у Львівській області на 06.04.2022 р.

  1. Перебіг метеорологічних умов 

Період з 31 березня до 6 квітня характеризувався переважно холодною та дощовою погодою. Середньодобові температури повітря коливалися в межах -0,3…6,5 °С за норми 3,1 °С у ІІІ декаді березня та 6,1 °С у І декаді квітня. Лише 31.03 середньодобова температура повітря перевищувала кліматичний показник на 3,4 °С, в решту діб відзначено дефіцит тепла (2,3…6,4 °С нижче від норми). Максимальна температура повітря дорівнювала 10,2 °С (31.03), мінімальна ‒ -3,1 °С (4.04). 

Опади в вигляді дощу та снігу випали в кількості 29,7 мм, значні ‒ 1.04: 13,1 мм (82 % від декадної норми). Вночі 3.03 утворився сніговий покрив, який зійшов до кінця доби, відзначено промерзання ґрунту вночі та зранку 2‒5.04 до 2‒3 см.

У ІІІ декаді березня середньодобова температура повітря становила 7,1 °С, опадів випало 14,6 мм (97 % від норми), в цілому за березень ці показники дорівнювали відповідно 2,6 °С (норма 0,5 °С) та 17,3 мм (норма 44 мм).

  1. Стан посівів

Рослини пшениці озимої є у ІІ етапі органогенезу (весняне кущіння). Сприятливий температурний режим, який утримувався після відновлення вегетації (26.03), змінився на значне його зниження з 2.04, спостерігаємо тимчасове припинення вегетації. Надалі озимина розвиватиметься за умов довгого світлового дня з вищою висотою сонця та переважним випромінюванням синьо-фіолетових променів високих енергій. У зоні ризику є посіви пшениці пізніх строків сівби, які на цей час не розкущилися. В них можливе суттєве відхилення від оптимальних темпів росту й розвитку (випадає певний період росту), недостатнє нагромадження вегетативної маси, нерозвинена коренева система. Первинна коренева система не здатна повноцінно забезпечити рослину вологою та поживними речовинами. Початок утворення вузлових коренів (вторинна коренева система) відбувається з появою 4-го листка ‒ 2-го пагона. Якщо одностеблові рослини після відновлення вегетації почали утворювати вторинні корені, то їх розвиток поліпшиться. 

1  2

Матеріали підготували:

Наталія Миколаївна Рудавська, завідувач відділу технологій у рослинництві, кандидат с.-г. наук;

Любов Любомирівна Беген, науковий співробітник відділу технологій у рослинництві.

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.