logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

Facebook       Youtube  

Міжнародне співробітництво

Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН відповідно до статті 9 “Меморандуму про взаєморозуміння з встановлення AEGIS” обраний асоційованим членом в Європейській інтегрованій системі генбанків (AEGIS) (Угода про асоційоване членство в Європейській інтегрованій системі генбанків (AEGIS) між Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААН та Національним координатором AEGIS ЄКПГРР Інститутом рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН).

З метою реалізації спільних науково-технічних проектів і проектів розвитку, а також обміну науковою і технологічною інформацією підписано договір про співробітництво із Західнопоморським технологічним університетом в Щеціні (Польща). Двостороннє співробітництво сприятиме активізації науково-дослідної та дидактичної діяльності: дозволить організацію спільних наукових зустрічей (з’їздів, конференцій, семінарів тощо), обмін науковцями та аспірантами.

Між Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААН та Інститутом Superior DOO V. Plana Serbija  було підписано протокол намірів про наукове співробітництво. Мета – проведення наукових досліджень, організація міжнародних наукових форумів і конференцій, обмін досвідом у сферах організації сільськогосподарського виробництва, реалізація спільних демонстраційних проектів у землеробстві й тваринництві.

З метою спільного проведення досліджень із вивчення способів призупинення деградації ґрунтів змивом, відтворення родючості, а також розрахунку економічної ефективності технологічних прийомів вирощування сільськогосподарських культур укладено тристоронню угоду з Жешувським університетом (Польща) та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

Продовжується творча співпраця з Білоруським науково-дослідним інститутом картоплярства – відбувається обмін вихідним селекційним матеріалом перспективних сортів картоплі. Підтримуються творчі зв’язки з вченими Білоруського інституту захисту рослин, з Литовським інститутом землеробства: дослідження спрямовано на збір, вивчення і збереження генетичних ресурсів кормових і газонних трав.  Триває співпраця з Науково-дослідним  інститутом рослинництва (Чехія) щодо обміну науковою інформацією про створення хворобостійких сортів вівса, з Хельсінським університетом, відділом рослинництва (Фінляндія) щодо обміну інформацією з питання формування ранньостиглих сортів вівса. З Шотландським агентством сільськогосподарської науки (Великобританія) проводяться  польові випробування селекційних сортів вівса.

У кінці 2016 р. подано заявку на проект Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014–2020, яка діє у рамках Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС). Стратегія Програми відповідає національним і регіональним стратегіям соціально-економічного розвитку, які будуть впроваджуватися за допомогою стратегічних цілей Програми. В першому півріччі 2017 р. Концептуальна записка проекту на тему: «Моніторинг загроз стану природного та антропогенного середовища і безпеки життя людей у пониззях річки Сян, гірської частини річок Дністра та Тиси» пройшла перший тур конкурсу у Варшаві, і відповідно подано Повну форму заявки на цей проект. Другий тур конкурсу відбудеться у березні 2018 р.

 

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.