Опубліковано у Сектор селекції і насінництва кормового буряка

Селекційна робота з кормовим буряком має давню історію, яку започаткував у 1968 р. кандидат сільськогосподарських наук Повар Ф. В. у відділі генетики, селекції і насінництва с.-г. культур (завідувач Малуша К. В.). 

 Повар Ф. В.  Кандидат с.-г. наук

 Кандидат с.-г. наук  Повар Ф. В.

 Метою цієї роботи було створення багатонасінних, високоврожайних сортів кормового буряку, адаптованих до вирощування в умовах Західного регіону України. За час проведення цієї роботи створено високоврожайні сорти кормового буряку Львівський жовтий, Оброшинський жовтий, які були районовані в регіонах України та інших республіках СРСР та широко використовувалися у виробництві.

Для поглиблення досліджень по селекції і насінництву кормового буряка в 1996 р. створена лабораторія буряківництва, яку очолив кандидат сільськогосподарських наук  Борисюк В. С.

 Завданням лабораторії було:

За час цієї роботи створено сорти кормового буряку Оріон  і Галицький. Останній у 2005 р. занесено до Реєстру сортів рослин України, придатних до вирощування на всій території.

У 2000 р. у створеному секторі селекції і насінництва кормового буряку започатковано новий напрям на створення одноросткових гетерозисних гібридів з використанням одноросткових ліній цукрового та кормового буряку з врожайністю коренеплодів для однонасінних форм 850–1000 ц/га, багатонасінних 1100–1200 ц/га з вмістом сухої речовини відповідно 14,5–16,0 % та 11,5–12,5 %, стійких до стресових факторів навколишнього середовища. Керівником сектора став  Антонів П. С. і очолював його до 2008 р.

 Антонів П. С.   Кандидат с.-г. наук , автор сорту кормового буряку Галицький

Антонів П. С.

 Кандидат с.-г. наук , автор сорту кормового буряку Галицький  

 З 2008 р. і до цього часу сектор селекції і насінництва кормового буряку очолює кандидат сільськогосподарських наук  Тимчишин С. М.

 Основними завданнями сектора були:

 

Надрукувати