logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний веб-сайт 

Експорт горіхів з України збільшився на 77 %

За 10 місяців 2018 року Україна отримала від експорту волоських горіхів    77,3 млн дол. США виторгу, що на 77% більше аналогічного періоду минулого року. Найбільш різко виріс експорт до Болгарії, Румунії і Туреччини. Про це повідомляє інформаційний ресурс East Fruit.
Tуреччина за вказаний період стала найбільшим імпортером ядра волоського горіха з України, купивши продукції на 9,3 млн. дол.США  або 2,6 тис. т. Фактично Туреччина збільшила закупівлі горіха з України за січень-жовтень 2018 року в 5,5 разів. Франція закупила ядер волоського горіха з України на 8,5 млн.дол.США.
Відбулося також зростання експорту горіха з України в Болгарію в 4,5 і в Румунію майже в 7 разів. Таким чином Болгарія в рейтингу покупців ядра волоського горіха з України посіла шосте місце, а Румунія - 11-е. Серед переліку нових країн-покупців ядра ​​волоського горіха з України в 2018 році додалися Чехія і Словенія. Досить істотно збільшилися поставки горіху Греція, яка зайняла в рейтингу третє місце, після Франції. Нідерланди  зайняли четверте місце, наростивши імпорт волоського горіха з України в 2,7 рази. Ірак залишився п’ятим потужним ринком збуту українських горіхів у вартісному вимірі.
Відзначимо, що протягом останніх років завдяки державній політиці підтримки інвестицій у садівництво, суттєво збільшилися обсяги внутрішнього виробництва та експорту горіхів українського виробництва.
{jcomments off}

Поділитися

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.