logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний веб-сайт 

Актуальні новини

Електронні сервіси спрощують роботу аграріям України

На сьогоднішній день на базі Державного земельного кадастру надається низка цифрових адміністративних послуг, в яких застосовуються зручні та актуальні засоби аутентифікації (ЕЦП, BankID, MobileID). Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Дані Держгеокадастру  є абсолютно відкритими в режимі читання для усіх зацікавлених сторін.  Вперше Мінагрополітики разом з Міністерством юстиції синхронізували два ключових реєстри - це земельний кадастр і реєстр речових прав, що практично унеможливлює рейдерство та будь-які маніпуляції в земельній сфері.
Важливим етапом земельних відносин стало запровадження електронних земельних торгів, які вже діють на двох майданчиках - OPENMarket державного підприємства “СЕТАМ” і ПРОЗОРРО.Продажі. Перші Е-торги відбулися 18 жовтня, а станом на 12 грудня вже продано права оренди на 25 земельних ділянок.
У тестовому режимі працює портал нормативної грошової оцінки земельних ділянок за адресою: ngo.land.gov.ua.
Відзначимо, що державна політика орієнтується на максимальне спрощення умов для господарської діяльності фермерів України та впровадження прозорих моделей взаємодії у сфері земельного відносин.

В 2018 році українські виробники збільшать вирощування усіх олійних культур

У 2018 році в Україні збільшиться виробництво усіх олійних культур. Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
Українські виробники збільшили в цьому році виробництво ріпаку, внаслідок збільшення площ вирощування цієї культури в 1,3 рази, а тому його обсяги перевищать минулорічний показник на 26,7% і досягнуть 2,78 млн.тонн.
В Україні також зберігається тенденція до збільшення виробництва соняшнику. Внаслідок збільшення урожайності 2018 року соняшнику очікується виробити на 16,1% більше, ніж торік – 14206,5 тис. т.
Валовий збір сої у 2018 році за розрахунками науковців становитиме 4515,6 тис. тонн (+15,8%), що також свідчить про позитивну динаміку.
Відзначимо, що завдяки заходам державної підтримки агровиробників та сприятливій ринкові кон’юнктурі в Україні динамічно збільшуються обсяги виробництва олійних культур.

Експорт українських прянощів в 2018 році суттєво збільшився

Україна за 11 місяців 2018 року експортувала 174 тонни імбиру, шафрану, тим’яну, лаврового листя та каррі. Про це повідомляє інформаційний ресурс agronews.ua із посиланням на дані Державної фіскальної служби. Це на 56,7% більше, ніж за 11 місяців 2017 року  (111 тонн), а в грошовому еквіваленті – на 18,5%.
Експорт імбиру, шафрану, тим’яну, лаврового листя та каррі у січні-листопаді цього року на 43,8% перевищив результат за весь 2017 рік, коли за кордон було відправлено 121 тонна цих спецій. Найбільші покупці імбиру, шафрану, тим’яну, лаврового листя та каррі з України – Молдова (87 тис. дол. США), Білорусь (42 тис. дол.США).
Розширення площ під вирощування спецій українськими фермерами та виробництво нішевих продуктів із високою доданою вартістю є результатом державної політики підтримки розвитку внутрішнього виробника.

Українські виробники за останні 4 роки у 100 разів збільшили виробництво равликів

В Україні розведенням виноградних равликів займаються  великі компанії і невеликі фермерські господарства. Загалом в  Україні за останні чотири роки виробництво равликів збільшилося у 100 разів. Про це повідомляє прес-служба аналітичної компанії Рro Consulting. В 2017 році  на зовнішні ринки Україна поставила близько 347 тонн равликів, що у 108 разів більше, ніж в 2013 році. Протягом 2017 року – 6 місяців 2018 року на Литву припадало понад  80 % всього експорту равликів. Основними споживачами українського виноградного равлика є жителі країн ЄС - Литви, Румунії, Польщі, а також Італії, Іспанії, Німеччини і Франції. Сучасні технології вирощування равликів, впроваджені українськими фермерами, дозволяють їм витримувати цінову конкуренцію на глобального ринку.
Відзначимо, що протягом останніх років державна аграрна політика в Україні через комплекс інструментів підтримки сприяє розвитку виробництва нішевої продукції, яка є конкурентоспроможною на національному та світовому ринках.

В Україні розвивається промислове вирощування грибів

В Україні розведенням шампіньйонів займаються 300 грибних ферм, а розвитку виробництва сприяє збiльшення споживання цієї продукції в ЄС. Також перспективними та постійно зростаючими ринками для експорту є Молдова та Білорусь. Про це повідомляє інформаційний ресурс agro-business.com.ua.
Українські виробники щорічно експортують близько 500 тис. тонн грибів та 18 тис. тонн компосту. При цьому імпорт даної продукції на внутрішній український ринок відсутній повністю.
Головна перевага грибного бізнесу - це можливість збирати урожай круглий рік без перерв - до 10 врожаїв з однієї площі. Сировиною для виробництва грибів виступають звичайні відходи сільгоспвиробництва, а вирощуванням можна займатися незалежно від погодних умов.
На даний час в Україні існує 5 компостних виробництв, а розведенням шампіньйонів займаються 300 грибних ферм. Річний обсяг виробництва шампіньйону становить 51,3 тис. тонн, а глив та екзотичних грибів - 4,9 тис. тонн.
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся