logoISGKR

 

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

                                                                                                                                                                                            Офіційний веб-сайт 

feed-image Rss-Новини

Головна

Новини інституту

Prev Next

Інноваційні стимулятори росту, витривалості та плодоношення рослин

18-06-2018 Hits:51 Новини інституту admin - avatar admin

15 червня 2018 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН за участі представників органів державної влади, науковців,  керівників сільськогосподарських підприємств відбувся регіональний семінар на тему: «Інноваційні стимулятори росту, витривалості та плодоношення рослин».  Під час семінару обговорили питання щодо особливостей використання  регуляторів росту рослин, які істотно підвищують врожай сільськогосподарських культур, учасники ділилися досвідом  застосування стимуляторів росту рослин на певних етапах розвитку культур.

Read more

Прес-реліз

12-06-2018 Hits:78 Новини інституту admin - avatar admin

12 червня 2018 р. у Львівському національному університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького за участі представників органів державної влади, науковців, громадських організацій, експертів, керівників сільськогосподарських підприємств відбувся круглий стіл на тему: «Стратегічні напрями реалізації Цілей сталого розвитку ООН для забезпечення розвитку еколого-економічних систем гірських територій Львівської області». Від інституту взяли участь: провідний науковий співробітник відділення науково-інноваційної діяльності, трансферу технологій та інтелектуальної власності, кандидат біологічних наук Т. Т. Боївка, старший науковий співробітник лабораторії економіки, кандидат економічних наук О. В. Паленичак.

Read more

Прес-реліз

11-06-2018 Hits:348 Новини інституту admin - avatar admin

На запрошення факультету біотехнології і годівлі тварин Західнопоморського технологічного університету (м. Щецин, Польща) з 4 червня до 9 червня 2018 р. завідувач лабораторії дрібного тваринництва, доктор біологічних наук, професор Стах Осипович Вовк взяв участь у таких заходах:        -  Міжнародна конференція «Біотехнологія – проблеми і виклики», де виступив з доповіддю на тему: «Шляхи підвищення якості компостів»;        - засідання Польського паразитологічного товариства, доповідь: «Найбільш поширені паразитологічні захворювання великої рогатої худоби в Україні»;        - засідання редакційної колегії «Збірника праць Західнопоморського технологічного університету», членом якої він є.    

Read more

Прес-реліз

08-06-2018 Hits:67 Новини інституту admin - avatar admin

7 червня в м. Львові за участі представників органів державної влади, тамісцевого самоврядування, бізнесу, науковців, експертів, громадськихорганізацій відбулася IV Міжнародна конференція «Соціальна відповідальністьбізнесу», участь в якій взяв заступник директора з науково-інноваційноїдіяльності та соціальних питань М. В. Савка. У ході конференції було обговорено формування спільних цінностей між бізнесом, освітою та культурою як основу соціальної відповідальності бізнесу,створення належних умов для працевлаштування молоді, що є актуально дляУкраїни і всього світу.Під час заходу було підписано Пакт заради молоді, що означає спільнізобов’язання всеукраїнської спільноти компаній, що розвивають іпрацевлаштовують молодь.  

Read more

Прес-реліз

04-06-2018 Hits:88 Новини інституту admin - avatar admin

           31 травня – 1 червня в м. Яремче Івано-Франківської області відбувся Карпатський форум регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах децентралізації».          У форумі брали участь: Президент України Петро Порошенко, віце-премʼєр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, представники міністерств, народні депутати, голови обласних рад, державних адміністрацій, ОТГ.          Від інституту в форумі взяли участь заступник директора з науково-інноваційної діяльності та соціальних питань М. В. Савка, фахівець відділення науково-інноваційної діяльності, трансферу технологій та інтелектуальної власності П. М. Шинкарук.          Під час роботи форуму обговорювали державну та регіональну політику щодо гірських територій України, напрацювання пропозицій щодо напрямів їх розвитку. Керівники гірських громад презентували свій досвід запровадження розвиткових проектів та обговорили спільні проблемні питання. Особливу увагу приділено досвіду перетворення гірських територій у країнах Європи, а також проблемам карпатських міст та сіл.

Read more

Прес-реліз

29-05-2018 Hits:103 Новини інституту admin - avatar admin

У неділю, 27 травня 2018 р., у м. Львові наукові співробітники інституту взяли участь в Урочистій ході з відзначення Свята Героїв. День Героїв – це день пам'яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, свято величі духу українських вояків – борців за волю України та символ незборимості української нації.

Read more

Молочний форум 2018

24-05-2018 Hits:108 Новини інституту admin - avatar admin

  23–24 травня 2018 р. на території Львівського національного університетуветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького (м. Львів, вул.Пекарська, 50) відбувся «І Молочний форум 2018», участь в якому взялизавідувач лабораторії виробництва молока та яловичини, кандидатсільськогосподарських наук М. І. Полуліх, провідний науковий співробітниклабораторії виробництва молока та яловичини, кандидат сільськогосподарськихнаук В. Д. Федак.   Під час роботи форуму було показано успішний досвід щодо створеннямолочних кооперативів, сімейних ферм, подано інформацію про фінансовупідтримку з державного та обласного бюджетів.Учасники форуму взяли участь у ярмарку, конкурсах, дегустаціїмолочних продуктів, демонстраційних візитах до сімейних ферм, вкооперативи, місця доїння на пасовищі.

Read more

   

Актуальні новини

 
 
 
Prev Next

Сільське господарство - найбільш рентабельна галузь економіки України

23-06-2018 Hits:6 Актуальні новини admin

Підприємства сільського, лісового і рибного господарств в 2017 році досяглинайвищої рентабельності в розрізі різних видів економічної діяльності в Україні. Про цесвідчить інформація Державної служби статистики України.Зокрема, в 2017 році рентабельність підприємств сільського, лісового і рибногогосподарств становила 22,7%. Це свідчить про правильність кроків щодо реалізаціїкомплексу заходів державної політики з підтримки розвитку галузей сільськогогосподарства України, зокрема фермерства.

Бізнесу доцільно розширювати експорт насіння вітчизняної селекції

22-06-2018 Hits:5 Актуальні новини admin

В Україні потрібно не лише відновити баланс використання насіннянаціональної селекції, але і розширювати експансію на зовнішні ринки.Вітчизняна селекція за багатьма культурами може конкурувати із іноземнимнасіннєвим матеріалом і найближчим часом буде займати великі посівніплощі за умови ефективнішої комерціалізації напрацювань українськихнауковців. Так, лише в 2017 році Україна експортувала переважно насіннякукурудзи, соняшнику та ріпаку на суму, що перевищує 15 млн. дол. США.Позитивною тенденцією для розвитку галузі насінництва є підтримканаціональних селекційних центрів, модернізація насіннєвих заводів мережіНаціональної академії аграрних наук і активні кроки держави у підтримціекспортерів насіннєвої продукції в України при виході на світові ринки.    

В Україні створені сприятливі передумови для розвитку органічного сільського господарства

22-06-2018 Hits:4 Актуальні новини admin

Площа сертифікованих площ в Україні займають близько 1% в структурі сільськогосподарських угідь, проте щорічно спостерігається позитивна динаміка в їх розширенні. Наприклад, в минулому році українські аграрії розширили асортимент експортних поставок, почавши виходити на зовнішні ринки із органічними плодами та ягодами, зокрема замороженою лохиною і чорницею, свіжими яблуками, березовим соком, ядрами волоського горіха, обліпихою, ожиною, шипшиною, суницею, журавлиною та малиною. За підсумкам 2017 року експорт органічної продукції з України, за оцінкою Мінагрополітики, перевищував 60 млн. дол. США. Основним ринком збуту продукції є країни Європейського Союзу.

Ефективна державна політика в сфері АПК в дії

21-06-2018 Hits:5 Актуальні новини admin

За травень агровиробникам України буде нараховано близько 43 млнгривень часткової компенсації за придбану техніку та обладнання українськоговиробництва.За попередньою інформацією у цей період аграріями придбано 663 од.техніки й обладнання та подано 456 заявок на отримання часткової компенсації.Загалом, у період грудень 2017 року та січень-квітень 2018 року запрограмою часткової компенсації за придбану техніку аграрії Українипридбали 953 од. техніки та обладнання (в тому числі 39 тракторів, 914грунтообробної та посівної техніки та обладнання) на загальну вартість 354,6млн гривень (з ПДВ). Отримали компенсацію 674 сільгосптоваровиробники (вт.ч. 554 фермерських господарства) на суму 70,7 млн гривень.

Президент виступає за надання об’єднаним територіальним громадам права розпоряджатися земельними ділянками за межами населених пунк…

20-06-2018 Hits:5 Актуальні новини admin

«Ще одним важливим кроком децентралізації влади і реформи місцевогосамоврядування має стати надання органам місцевого самоврядування об’єднанихтериторіальних громад права розпоряджатися земельними ділянками за межаминаселених пунктів», - сказав Президент Петро Порошенко під час свого виступу наXIV Українському муніципальному форумі.Він зазначив, що «об'єднанні територіальні громади отримають значний матеріальнийресурс для власного розвитку – в першу чергу за рахунок податку на оренду землі».Президент звернувся до присутніх і закликав їх допомогти переконати Верховну Радупідтримати відповідний законопроект, як і зміни до Закону України «Прорегулювання містобудівної діяльності», які розширюють повноваження таможливості громад.

Мінагрополітики направило 6,7 млн гривень за утримання телят

18-06-2018 Hits:14 Актуальні новини admin

Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснило нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби у сумі 6,7 млн грн. Зазначені кошти спрямовано до підрозділів облдержадміністрацій з питань АПК для виплати утримувачам телят. Про це інформує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дотацію нараховано та буде сплачено 3 573 фізичним особам за утримання                    6 064 телят. Зокрема, за утримання молодняку ВРХ: – до 5-місячного віку нараховано 562,8 тисяч гривень за 1 876 голів; – до 9-місячного віку – 2 861 тис. грн за 2 861 голову; – до 13-місячного віку – 3 317,5 тис. грн за 1 327 голів. Також за напрямом державної підтримки сільгосппідприємств за утримання корів, здійснено нарахування у обсязі 259,2 млн грн. Найближчим часом кошти будуть спрямовані одержувачам.

Можемо вдвічі наростити обсяги агровиробництва, – Володимир Гройсман

16-06-2018 Hits:14 Актуальні новини admin

Потужності агросектору України сьогодні достатньо розвинуті, аби збільшити обсяги агровиробництва вдвічі. Про це сказав Прем’єр-міністр України сьогодні,                          15 червня, під час  перебування в Тернопільській області. «Маємо гарні перспективи зростання врожаїв та економіки в цілому, – сказав Володимир Гройсман. – Агрокомплекс зростає. Ми можемо вдвічі більше виробляти агропродукції». Про це з посиланням на Прем’єр-міністра України інформує прес-центр Кабінету Міністрів України.  Глава Уряду нагадав, що досягненню мети сприятимуть запроваджені Урядом програми підтримки, які вже дають свої результати. Мова йде про допомогу на молодняк, створення нових і розширення існуючих ферм, здешевлення техніки. Разом з тим Прем’єр-міністр наголосив, що акцент в агросекторі сьогодні робиться не тільки на збільшення валу продукції, а й на поглиблення переробки, створення додаткової вартості всередині країни

В українському АПК впроваджується понад 300 інвестпроектів на майже 35 млрд гривень – Мінагрополітики

15-06-2018 Hits:10 Актуальні новини admin

На 1 квітня 2018 року за даними регіонів в українському агропромисловому комплексі триває підготовка та впровадження 333 інвестиційних проектів загальною вартістю у майже 35 млрд гривень. Про це інформує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України. Найбільша кількість таких проектів реалізується у Черкаській (40 од.), Полтавській (39 од.), Вінницькій (36 од.) та Львівській (36 од.) областях. За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, загальна кошторисна вартість інвестиційних проектів в області перевищує 250 млн. гривень.

До кінця року близько 500 амбулаторій нового типу мають запрацювати в українських селах – Президент

14-06-2018 Hits:13 Актуальні новини admin

Президент Петро Порошенко поставив завдання вже до кінця поточного року ввести у роботу до 500 нових амбулаторій у сільській місцевості. «Наголошую і ставлю дуже  чітке завдання, що до кінця року близько 500 амбулаторій нового типу мають запрацювати в українських селах», – сказав Глава держави на урочистостях з нагоди                 Дня медичного працівника. Про це інформує перс-служба Президента України. Петро Порошенко також поінформував присутніх про хід реалізації проекту «Сільська медицина».  За словами Глави держави, у рамках реалізації програми щодо забезпечення сільського населення якісними медичними послугами вже розроблено проекти будівництва нових амбулаторій. 

В Україні експерти розглядають шляхи підтримки вирощування енергокультур

13-06-2018 Hits:13 Актуальні новини admin

Вирощування енергетичних культур в Україні може стати альтернативою споживання традиційних енергоресурсів. Шляхи стимулювання розвитку цього напрямку обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на нараді із представниками Мінрегіону, Біоенергетичної асоціації України, компанії Salix Energy, «Чиста енергія». Про це повідомляє прес-центр Кабінету Міністрів України. В Україні близько 4 млн га сільськогосподарських земель низької якості, з низькими показниками врожайності, які доцільно використовувати саме для вирощування енергетичних рослин. «За підрахунками експертів при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік потенційно можна замістити до 5,5 млрд м3газу на рік», - повідомив Сергій Савчук. При використанні 4 млн га таких малородючих земель для вирощування енергетичної верби, тополі, міскантусу тощо, подальшій їх переробці для спалювання в котлах можна досягти заміщення близько 20 млрд м3 газу щорічно.

Загальнодоступна група

 

   

Наукові праці                                                                        Монографії                            

t vivcharstvo                                                                                           recultuvaciyaї

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся