logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

                                                                                                                                                                                            Офіційний веб-сайт 

feed-image Rss-Новини

Новини

Головна

Новини інституту

Prev Next

Агросемфест 16.08.2018

16 серпня 2018 р. в с. Дзвиняч Заліщицького району Тернопільськоїобласті відбувся Національний день поля компанії «Агросем».Від Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНвзяли участь завідувач сектора картоплярства, доктор сільськогосподарськихнаук Р. В. Ільчук, завідувач відділу землеробства та відтворення родючостіґрунтів, кандидат сільськогосподарських наук О. Й. Качмар, старший науковийспівробітник відділу землеробства та відтворення родючості ґрунтів, кандидатсільськогосподарських наук О. В. Вавринович, старший науковий співробітниклабораторії економіки, кандидат економічних наук В. В. Ільчук.Учасників заходу було ознайомлено з посівами зернових та технічнихкультур, новітніми технологіями точного землеробства, з сучасноюґрунтообробною технікою .  

Детальніше

День картоплі

10 серпня 2018 р. на базі ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» (Львівська обл.,Кам᾽янка-Бузький р-н, с. Вирів) відбувся Український день картоплі, де булопроведено відкрите засідання Української асоціації виробників картоплі.У цьому заході прийняли участь Інститут картоплярства НААН, Інститутсільського господарства Карпатського регіону НААН, Львівський національнийаграрний університет, компанії «Європлант», «GRIMME», «TOLSMA»,«CORTEVA», експерти, наукові співробітники, провідні фахівці в галузікартоплярства, сільськогосподарські товаровиробники.Від Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН взялиучасть завідувач сектора картоплярства, доктор сільськогосподарських наукР. В. Ільчук, співробітник сектора Ю. Р. ІльчукПід час заходу було представлено нові сорти картоплі, новітні елементитехнологій вирощування, переробки та зберігання, продемонстровано сучасніпрепарати для боротьби з хворобами, шкідниками картоплі та технічні засобидля їх...

Детальніше

Конференція 6.11.2018 р. ІСГКР НААН

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ VIІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ АГРОПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА УКРАЇНИ: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ІННОВАЦІЇ» 6 листопада 2018 р. с. Оброшине  

Детальніше

ОГОЛОШЕННЯ

Державне підприємство «Дослідне господарство «Оброшине» Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН" має намір передати в оренду частину нежитлових приміщень - будівлю гаражу літ. «Є-1» загальною площею 721,0 м² (інвентарний номер 10330037), що обліковується на балансі Державного підприємства «Дослідне господарство «Оброшине» Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН» і знаходиться за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Годовиця, вул. Садова, буд. 6. Термін оренди – 2 роки 11 місяців. За додатковою інформацією звертатися до Онишкевич Л. П. за тел. (032)277-60-33, факс (032)277-60-33. Директор ДП «ДГ «Оброшине» І. Р. Кобрин  

Детальніше

Інноваційні стимулятори росту, витривалості та плодоношення рослин

15 червня 2018 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН за участі представників органів державної влади, науковців,  керівників сільськогосподарських підприємств відбувся регіональний семінар на тему: «Інноваційні стимулятори росту, витривалості та плодоношення рослин».  Під час семінару обговорили питання щодо особливостей використання  регуляторів росту рослин, які істотно підвищують врожай сільськогосподарських культур, учасники ділилися досвідом  застосування стимуляторів росту рослин на певних етапах розвитку культур.

Детальніше

Прес-реліз

12 червня 2018 р. у Львівському національному університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького за участі представників органів державної влади, науковців, громадських організацій, експертів, керівників сільськогосподарських підприємств відбувся круглий стіл на тему: «Стратегічні напрями реалізації Цілей сталого розвитку ООН для забезпечення розвитку еколого-економічних систем гірських територій Львівської області». Від інституту взяли участь: провідний науковий співробітник відділення науково-інноваційної діяльності, трансферу технологій та інтелектуальної власності, кандидат біологічних наук Т. Т. Боївка, старший науковий співробітник лабораторії економіки, кандидат економічних наук О. В. Паленичак.

Детальніше

Міжнародна конференція «Біотехнологія – проблеми і виклики»

На запрошення факультету біотехнології і годівлі тварин Західнопоморського технологічного університету (м. Щецин, Польща) з 4 червня до 9 червня 2018 р. завідувач лабораторії дрібного тваринництва, доктор біологічних наук, професор Стах Осипович Вовк взяв участь у таких заходах:        -  Міжнародна конференція «Біотехнологія – проблеми і виклики», де виступив з доповіддю на тему: «Шляхи підвищення якості компостів»;        - засідання Польського паразитологічного товариства, доповідь: «Найбільш поширені паразитологічні захворювання великої рогатої худоби в Україні»;        - засідання редакційної колегії «Збірника праць Західнопоморського технологічного університету», членом якої він є.    

Детальніше

Прес-реліз

7 червня в м. Львові за участі представників органів державної влади, тамісцевого самоврядування, бізнесу, науковців, експертів, громадськихорганізацій відбулася IV Міжнародна конференція «Соціальна відповідальністьбізнесу», участь в якій взяв заступник директора з науково-інноваційноїдіяльності та соціальних питань М. В. Савка. У ході конференції було обговорено формування спільних цінностей між бізнесом, освітою та культурою як основу соціальної відповідальності бізнесу,створення належних умов для працевлаштування молоді, що є актуально дляУкраїни і всього світу.Під час заходу було підписано Пакт заради молоді, що означає спільнізобов’язання всеукраїнської спільноти компаній, що розвивають іпрацевлаштовують молодь.  

Детальніше

   

Актуальні новини

 
Prev Next

В Україні збільшується переробка сої

Аграрії України є важливими виробниками сої на світовому ринку а також продукціїїї переробки. За оцінкою інформаційно-аналітичної агенції «АПК-Інформ», прогнозпереробки сої у 2018/19 маркетинговому році становить 1,5 млн тонн, що на 25%перевищить показник поточного сезону. Таким чином близько 38 % врожаю сої будеперероблено на вітчизняних підприємствах. Передбачається, що висхідний трендпереробки сої на вітчизняних виробничих потужностях продовжиться і надалі.Збільшення капіталовкладень у розвиток переробних потужностей свідчать пропокращення інвестиційного потенціалу України і посилення впевненості інвесторів впозитивному економічному тренді, який є результатом реалізації економічної політикиПрезидента Петра Порошенко.  

Детальніше

В Україні дешевшає продукція плодоовочівництва

Споживчі ціни в липні 2018 у порівнянні з попереднім місяцем знизилися на 0,7%.Про це інформує Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.Крім того, у липні відбулося здешевлення продуктів харчування завдяки збільшеннюпропозиції сільгосппродукції та продукції тваринництва. Ціни на продукти табезалкогольні напої у минулому місяці знизилися на 1,9%. Найбільше подешевшали овочі– на 12,4%, фрукти – на 11,1% та яйця – на 7,6%. Такий позитивний ефект досягнутонавіть за умови розширення обсягів експорту української продукції на світовий ринок в2018 роціЦінова доступність продуктів харчування є важливою складовою нової національноїпродовольчої політики, яка реалізується в Україні в рамках програми соціально-економічних реформ Президента Петра Порошенко.  

Детальніше

Президент підписав Закон щодо створення ефективного механізму використання земель сільгосппризначення в У…

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю,удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарськогопризначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Про цеінформує прес-служба Глави держави.  Реалізація Закону створить ефективний механізм використання масивів земельсільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобіганнярейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.Законом визначаються особливості використання та розпорядження земельнимиділянками, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення, а такожполезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив. Зокрема, передбачаєтьсяправо власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарськогопризначення, призначених для ведення особистого селянського господарства,фермерського господарства, розташованих у масиві земель сільськогосподарськогопризначення, використовувати їх також...

Детальніше

В Україні динамічно розвивається елеваторне господарство

В Україні цього року будують близько 90 нових елеваторів і щороку потужностізростають на 1,5 млн т. Всього в державі налічується 800 робочих сертифікованихзерносховищ.В Україні є чимало ефективних компаній, що заробляють, надаючи фермерампослуги з доробки та зберігання зерна або використовують їх суто для потреб зберіганнявласної продукції. З кожним сезоном жнив конкуренція на ньому посилюється, а томузбільшуються інвестиції в автоматизацію процесів на елеваторах. Наприклад, цьоготижня відбулося відкриття потужного автоматизованого елеватора ПП “Західний Буг” умісті Броди Львівської області.Збільшення обсягів інвестицій довгострокового характеру в елеваторні потужності єсвідченням впевненості інвесторів у правильному напрямі економічних реформ внаціональному господарстві, які започатковано Президентом України Петром Порошенко.

Детальніше

Економічне зростання в АПК становить 11,4%

У першому півріччі 2018 року сільське господарство продемонструвало значнезростання у 11,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляєголова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.У січні-червні 2018 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами міжУкраїною та Європейським Союзом збільшився до 3,9 млрд дол. США, Найбільшимиторговельними партнерами для України в ЄС залишаються Нідерланди, Іспанія, Італія,Польща, Франція та Німеччина. Їх сукупна частка складає близько 3/4 обороту взаємноїторгівлі сільськогосподарськими товарами.Динаміка зростання в аграрному секторі свідчить про результативність комплексуреформ Президента України Петра Порошенко, орієнтованих на розвиток національноїекономіки, створення нових робочих місць та сімейних фермерських господарств дляпідвищення якості життя населення в сільській місцевості.  

Детальніше

Державна підтримка технологічної модернізації аграрного сектору

Модернізація українського сільського господарства із застосуванням сучасних енергоефективних, цифрових та smart-технологій допомагає аграріям ефективніше вести бізнес, збільшувати виробництво продукції з доданою вартістю та отримувати більші прибутки. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета на  Smart Field Days 2018. Державна політика  підтримки фермерства в Україні дозволяє розпочати власний бізнес в аграрному секторі через декілька напрямів – дешеві кредити, здешевлення техніки, 80% компенсація за насіння, 70% компенсація кооперативам, відшкодування дорадчих послуг. Зазначені державні програми дозволяють виробникам України впроваджувати технології «розумний фермер» для автоматизації виробництва на усіх рівнях в галузях рослинництва і тваринництва з урахуванням екологічно орієнтованої складової адаптивного виробництва...

Детальніше

До кінця 2018 року кількість сертифікованих підприємств за стандартом Global G.A.P. зросте вдвічі

В Україні збільшується кількість підприємств, які сертифікуються за стандартомGlobal G.A.P. На початку 2018 року за напрямком «Фрукти та овочі» отримано до40 сертифікатів Global G.A.P., але до кінця поточного року їх кількість зросте  в 2 рази.Про це повідомив аудитор систем менеджменту безпеки харчової продукціїВалентини Березан, передає прес-служба асоціації «УКРСАДПРОМ».Global G.A.P. є міжнародним визнаним стандартом сільськогосподарськоговиробництва для безпечного і сталого виробництва продуктів харчування. Сертифікаціядопомагає поліпшити на підприємстві систему соціального управління, застосуватиналежні сільськогосподарські практики та сприяє підвищенню авторитету середпостачальників і покупців.Перевагою впровадження стандарту Global G.A.P. також є зниження впливулюдського фактору на безпеку харчових продуктів та підвищення ефективностіуправління компанією, що сприяє зростанню довіри клієнтів.Агровиробники України...

Детальніше

Врожай яблук в Україні перевищить 1,1 млн.тонн

Цього сезону садівники України можуть сподіватися на зростання врожаю яблук.Про збільшення обсягів валового збору плодів повідомляє інформаційний порталEastFruit.За оцінками аналітиків видання, у 2018-му врожай становитиме 1,1 млн тонн яблук,або на понад 10% більше минулорічного обсягу.Фаворитами українських садів є сорт яблук «Голден Делішез». Цього сезону начастку цього виду плодів припаде близько 22% загального валового збору. На другійсходинці за виробництво у 2018-му буде сорт «Айдаред» з часткою 15%. А третє місцепосяде яблуко одразу трьох сортів – «Ренет Симиренко», «Джонаголд» та «Гала» (по 9%врожаю).Збільшення обсягів виробництва зумовлене підвищенням врожайності нових садів,які закладені в рамках реалізації державної програми підтримки садівництва. Закладканових високопродуктивних яблуневих садів...

Детальніше

Встановлено вимоги до органів сертифікації органічної продукції

Відповідно до прийнятого Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», до 2 серпня 2019 року передбачається створення та введення в дію нового Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції. Для включення до Реєстру органи сертифікації мають відповідати вимогам нового законодавства про органічне виробництво. Про це інформує прес-служба Мінагрополітики. Підприємства, установи чи організації сертифікації органічного виробництва повинні: - мати акредитацію відповідно до Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» у сфері органічного виробництва та/або обігу продукції за однією або кількома з таких галузей: органічне рослинництво (у тому числі насінництво та розсадництво), органічне...

Детальніше

Виробники України у липні експортували рекордний обсяг яблук

В липні 2018 року українські виробники експортували рекордний обсяг яблук -1,4 тис. тонн. Про це інформує Українська плодоовочева асоціація.В цьому році вітчизняні садівники не тільки забезпечили внутрішній ринок яблукомв середині літа, але успішно його експортують.Порівняно з липнем минулого року експорт яблук зріс в 7,6 разу.В 2017 році за травень-липень з України було експортовано всього 200 тонн яблук,то цьогоріч за той самий період вивезли майже 7 тисяч тонн, або в 35 разів більше.Загалом в сезоні 2017/18 Україна експортувала понад 42 тис.тонн яблук.Такі позитивні результати досягнуті, значною мірою, завдяки державній політиціпідтримки розвитку садівництва в Україні та комплексу заходів з просування вітчизняноїаграрної продукції...

Детальніше
Загальнодоступна група

 

   

Наукові праці                                                                 Монографії                            t vivcharstvo                                                                                     recultuvaciyaї

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся