Коник Григорій Станіславович
Опубліковано у Керівництво

КОНИК ГРИГОРІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ
ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ З НАУКОВОЇ РОБОТИ,
доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
З 1986 р. ‒ після закінчення Львівського сільськогосподарського інституту і до сьогодні займається науковою діяльністю. З 1980 до 2011 р. працював на Передкарпатській сільськогосподарській дослідній станції: спочатку робітником відділу землеробства, лаборантом, старшим лаборантом, старшим агрономом-насіннєводом, молодшим науковим співробітником, науковим співробітником, старшим науковим співробітником. У 1995–1996 рр. займає посаду заступника директора по виробництву з виконанням обов’язків старшого наукового співробітника, в 1996–1999 рр. – завідувач лабораторії насінництва, в 1999–2011 рр. – директор Передкарпатського філіалу (кол. Передкарпатська сільськогосподарська дослідна станція) Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону. З 2011 р. і до цього часу Коник Г. С. – перший заступник директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН з наукової роботи.
У 1992 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Урожай та якість насіння райграсу багаторічного в залежності від прийомів вирощування в умовах Передкарпаття» за спеціальністю 06.01.09 – рослинництво, у 2013 р. – докторську дисертацію на тему «Успадкування ознак продуктивності, розробка методів селекції та створення сортів багаторічних трав для зони Карпат» за спеціальністю 06.01.05. – селекція і насінництво. У 2004 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.
З 2009 до 2013 рр. за сумісництвом працював на посаді доцента кафедри екології Дрогобицького державного педагогічного університету імені І. Франка, а з 2014 р. і до сьогодні працює за сумісництвом на посаді професора кафедри екології та географії ДДПУ.
Основні наукові інтереси: створення сортів багаторічних трав для зони Карпат на основі розроблення нових та удосконалення наявних методів селекції. На даний час Коник Г. С. займається питаннями селекції і насінництва багаторічних трав. Основний напрям досліджень – вивчення генофонду багаторічних бобових та злакових трав у ґрунтово-кліматичних умовах Західного регіону України та виділення серед них сортозразків, цінних генетичних джерел за селекційними ознаками для створення нових сортів з високими показниками продуктивності як при сінокісному, так і пасовищному способах їх використання, а також встановлення генетичної природи і характеру успадкування деяких господарсько цінних ознак та їх кореляційних зв’язків. Внаслідок селекційної роботи Коник Г. С. особисто та в співавторстві створив 19 сортів, з яких 12 занесено до Реєстру сортів рослин України.
Під керівництвом Коника Г. С. проводяться дослідження з трьох наукових програм: «Сталий розвиток Карпатського регіону», «Корми і кормовий білок», «Генофонд рослин». Результати досліджень представлені на більше ніж 60 конференціях, симпозіумах, форумах, круглих столах. Опублікував понад 140 наукових праць в академічних, всеукраїнських та міжвідомчих журналах, збірниках, бюлетенях. Співавтор п’яти монографій та більше 40 науково-методичних рекомендацій.
Коник Г. С. бере участь у міжнародних проектах. Впродовж багатьох років він очолював Міжнародний українсько-литовський проект «Збереження природних ресурсів багаторічних трав і створення нових сортів спеціального призначення».
Коник Г. С. є членом спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій при ННЦ «Інститут землеробства НААН», член редколегії міжвідомчого тематичного наукового збірника «Передгірне та гірське землеробство і тваринництво». За значний внесок у розвиток агропромислового комплексу України нагороджений Почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України та Почесною грамотою Президії Національної академії аграрних наук України.