logoISGKR2

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

meta       Youtube  
ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН

є  головною науково-дослідною установою у Карпатському регіоні з вирішення актуальних питань теорії і практики галузей землеробства, рослинництва, кормовиробництва, тваринництва, наукового вирішення проблем механізації, електрифікації, автоматизації сільськогосподарського виробництва, впровадження у виробництво досягнень науки, техніки, вітчизняного та зарубіжного досвіду сільськогосподарським установам, підприємствам, кооперативам, фермерам, та наукового забезпечення розробки і реалізації зональних та регіональних програм інноваційного розвитку АПК.

 
 

ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР НААН 

Західний міжрегіональний науковий центр у системі Національної академії аграрних наук України створено рішенням Президії НААН 16/01 від 31 жовтня 2018 р. для підвищення ролі аграрної науки та освіти в розробці і реалізації ефективної регіональної аграрної політики за умов децентралізації влади областей, орієнтованої на широке використання сучасних досягнень вітчизняної науки і міжнародного досвіду в аграрній сфері та розвитку сільських територій, забезпечення поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.
Центр є структурним підрозділом НААН з організації регіонального і міжрегіонального співробітництва, який координує наукові дослідження та організацію впровадження їх результатів (інновацій) для суб’єктів аграрного підприємництва та соціально-економічного розвитку сільських територій відповідних регіонів, спрямовує зусилля вчених визначеного переліку наукових установ та закладів вищої освіти різної спеціалізації, розміщених у зоні діяльності та віднесених до сфери координації центрів незалежно від їх відомчої належності, на вирішення поставлених завдань.
 
Детальніше

Місія інституту

Місія інституту ‒ це розвиток наукового потенціалу Карпатського регіону і підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі землеробства, рослинництва, тваринництва, біології та біохімії, підтримка та посилення іміджу Західного міжрегіонального наукового центру НААН та науково-освітньої діяльності України на глобальному ринку освітніх послуг, технологій і наукових досліджень.

  • Головна

21 березня 2024 р. кандидат ветеринарних наук, провідний науковий співробітник відділу дрібного тваринництва Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Ярослав Ярославович Ковальчук взяв участь у Міжнародному ветеринарному форумі «Свинокомплекс», який проходив у м. Львові.

Продовжити

5 березня в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН завершилася робота пілотного проекту з навчання жінок-фермерок сучасним практикам ведення садівництва та городництва в рамках реалізації допомоги у відновленні аграрного сектора України, який проводиться спільно з Департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації за спонсорської підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).
Впродовж 12 днів учасниці отримали знання щодо системного підходу до сільськогосподарської діяльності, включаючи аналіз ґрунтів, підбір рослин, технології вирощування різних культур, обрізку дерев та кущів, органічне виробництво, сертифікацію, грантові програми, розробку бізнес-планів. В рамках навчання відбувся візит у фермерське господарство «Королівський горіх» з метою покращення практичних навичок щодо вирощування плодових та ягідних культур.
На фінальній зустрічі учасниці тренінгу, висловили позитивне враження від його проведення, вказавши, що він перевищив їх очікування, був максимально інформативним та став ефективною платформою для обміну досвідом та ідей щодо розвитку сільського господарства в Карпатському регіоні України.

Продовжити

Сьогодні, 19 лютого 2024 р. в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН розпочалися курси, спрямовані на набуття практичних навичок щодо вирощування плодових та городніх культур, які триватимуть до 5 березня 2024 р. Інститут реалізовує пілотний проєкт з навчання жінок-фермерів за спонсорської підтримки Японського агенства міжнародного співробітництва (JICA) в рамках реалізації програми відновлення аграрного сектору України.

Продовжити

10 січня 2024 р. доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу селекції сільськогосподарських культур Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Роман Васильович Ільчук взяв участь як офіційний опонент у засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 05.854.017 Вінницького національного аграрного університету з захисту кваліфікаційної наукової праці Ганни Володимирівни Миронової на тему «Удосконалення технологічних прийомів вирощування насіннєвої картоплі в умовах Лісостепу Правобережного», яку подано на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 – Агрономія, галузь знань 20 – Аграрні науки та продовольство.

Продовжити

День поля «Перспективи використання сортових ресурсів сільськогосподарських культур в умовах Карпатського регіону» проведено 30 червня 2023 р. на дослідних полях Інституту сільського господарства Карпатського регіону. Співробітники Буковинської, Прикарпатської, Тернопільської, Волинської ДСГДС разом із представниками фермерських господарств мали змогу ознайомитися із перспективними для Карпатського регіону сортами ярих та озимих зернових культур, ріпаку, сої, льону, кукурудзи та багаторічних трав. Поряд з цим гостям інституту було представлено польові досліди з вивчення сівозмін, систем удобрення, обробітку ґрунту та захисту сільськогосподарських культур. Захід був сповнений змістовними науковими дискусіями, обміном досвіду, нових ідей та спостережень.

Продовжити

25 квітня 2023 р. наукові співробітники Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, зокрема завідувач відділу землеробства і відтворення родючості ґрунтів Оксана Йосипівна Качмар, завідувач відділу агрохімії та ґрунтознавства Юрій Миколайович Оліфір, провідний науковий співробітник відділу землеробства і відтворення родючості ґрунтів Оксана Володимирівна Вавринович взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Ґрунти, сталий розвиток та українське ґрунтознавство», присвяченій 120-річчю від дня народження Григорія Андрущенка, організованої співпрацею 11 установ та організацій: Львівський національний університет природокористування (Україна), ГО «УТГіА» (Україна), University of Missouri (USA), SGGW (Rzeczpospolita Polska), IJES (United Kingdom), OPASC (Romania), University in Košice (Slovak Republic), Latvian RATC (Latvijas Republika), Львівський національний університет ім. Івана Франка (Україна), ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського» НААН (Україна), Державним природознавчим музеєм НАН (Україна) на базі кафедри агрохімії й ґрунтознавства Львівського національного університету природокористування (Україна). Під час роботи конференції було висвітлено сучасні напрями досліджень у галузі ґрунтових ресурсів, порушено питання забезпечення їх збалансованого використання, охорони та підвищення продуктивності; окреслено напрями ведення моніторингу стану ґрунтового покриву на сучасних засадах, обґрунтовано необхідність оновлення ґрунтово-картографічних матеріалів, забезпечення реальної оцінки та прогнозу деградації ґрунтів. З доповіддю на тему: «Багаторічні ґрунтові стаціонари та їх історичне значення для науки» виступила Оксана Йосипівна Качмар.

Продовжити

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся