logoISGKR

 

        Інститут сільського господарства Карпатського регіону

             Національної академії аграрних наук України     

                                                                                                                                                                                            Офіційний веб-сайт 

Інститут сільського господарства

Карпатського регіону НААН

є  головною науково-дослідною установою у Карпатському регіоні з вирішення актуальних питань теорії і практики галузей землеробства, рослинництва, кормовиробництва, тваринництва, наукового вирішення проблем механізації, електрифікації, автоматизації сільськогосподарського виробництва, впровадження у виробництво досягнень науки, техніки, вітчизняного та зарубіжного досвіду сільськогосподарським установам, підприємствам, кооперативам, фермерам, та наукового забезпечення розробки і реалізації зональних та регіональних програм інноваційного розвитку АПК.

  • Головна
Prev Next

Сільськогосподарське виробництво в Україні демонструє позитивну динаміку

В Україні сільськогосподарське виробництво зберігає позитивну динаміку.Про це свідчить інформація Державної служби статистики України.У січні-серпні  2018 року порівняно з січнем-серпнем минулого року зростанняіндексу сільгосппродукції становило 2%. Суттєве зростання забезпечилисільськогосподарські підприємства.У Львівській області за аналогічний період приріст обсягів виробництва продукціїдосягнув 5,5 %. Зокрема, сільськогосподарські підприємства області збільшиливиробництво продукції тваринництва на 14,7 %.Зазначена позитивна тенденція свідчить про дієвість програм підтримкиагросектору, які реалізуються на національному рівні з ініціативи Президента УкраїниПетра Порошенко.

Детальніше

На Львівщині відкриються нові виробництва харчової продукції

Оптовий ринок «Шувар» у Львові у 2019 році планує запустити на своїй територіїпроект розвитку повноцінного виробництва. Про це розповів засновник групи компаній«Шувар» Роман Федишин.У наступному році «Шувар» виділить під виробництво 1000 кв. м., які будутьнадавати операторам для розвитку малого бізнесу - крафтового виробництва продукції.Компанія вже провела переговори з виробниками кондитерської та молочноїпродукції, а також ковбасних виробів.Таким чином, в одному місці буде зосереджено виробництво і продаж готовоїпродукції.При успішній реалізації проекту на «Шуварі» додастся відразу 8 підприємств, якізможуть виробляти щодня 1-3 т продукції.Відзначимо, що розвиток малого бізнесу в агропродовольчому підкомплексі є одниміз пріоритетів національної економічної політики України. Збільшення кількостівиробників крафтової продукції в...

Детальніше

На підтримку агровиробників на 2019 рік передбачено близько 7 мільярдів гривень

У проекті Державного бюджету України на 2019 рік закладено 6,9 млрдгрн на підтримку агропромислового комплексу.Значні видатки передбачено на компенсацію 25% вартості українськоїсільськогосподарської техніки - 1,38 млрд грн. Крім того,залишаться бюджетні видатки на програму підтримки українськогофермерства (1 млрд гривень), а дотації на велику рогату худобу складуть 4млрд грн. На компенсацію 80% витрат посадкового матеріалу українськимсадівникам передбачено 400 млн грн.Програми фінансової підтримки агровиробників протягом останніхроків, які дозволяють фермерам системно розвивати виробництво тазабезпечувати продовольчу безпеку, реалізуються на національному рівні зініціативи Президента України Петра Порошенко.

Детальніше

Для української продукції птахівництва відкрили чотири нові експортні ринки

Україна продовжує збільшувати експорт продукції птахівництва та відкривати новіринки збуту. Про це інформує прес-служба Мінагрополітики.За даними Державної фіскальної служби за 7 місяців 2018 року експортовано 184,6тис. тонн м’яса та їстівних  субпродуктів свійської птиці, що на 8,9 % більше віданалогічного періоду минулого року. Продукція експортується у 80 країн світу, а у2018 році було відкрито чотири нових ринки – Албанія, Гана, Гонконг та Марокко.Українські птахівничі підприємства завдяки сприятливій державній аграрнійполітиці збільшують поголів’я птиці, що дозволили вітчизняним виробникам зайнятисьоме місце з експорту м’яса бройлерів.

Детальніше

Оприлюднено прогноз розвитку українського аграрного сектору до 2027 року

У липні цього року було оприлюднена доповідь Офісу національної інвестиційної радипри Президенті України «Сільськогосподарський сектор України. Безпека глобальногохарчування». Про це повідомляє інформаційний ресурс landlord.ua.B документі зазначається, що за останні десятиріччя обсяг українського експортуосновних сільськогосподарських культур і деяких видів харчової продуктів збільшився у10 разів. Це дозволило Україні посісти гідне місце на світовому ринку аграрної продукції істати лідером з експорту соняшникової олії, зайняти одне з провідних місць у світовійторгівлі зерном, м’ясом птиці, меду тощо.Основний напрям розвитку галузей сільського господарства, який підтримуєтьсястратегічними орієнтирами політики розвитку національної економіки Президента УкраїниПетра Поррошенко, можна окреслити через орієнтованість на збільшення інвестицій дляполіпшення якості, підвищення продуктивності і отримання...

Детальніше

Рекордні врожаї винограду в Західній Україні

Через сонячне і спекотне літо збір врожаю винороби Західної України почали на3 тижні раніше, ніж зазвичай. У середньому з 1 гектара планують зібрати від 8 до 10 тоннвинограду. Про це повідомляє інформаційна агенція «Українські національні новини».Особливо задоволені цьогорічним врожаєм грон в Закарпатській та Львівській областях.Україна також активно нарощує експорт вин. Зокрема, за п’ять місяців 2018 рокувітчизняні виробники експортували 145 тис. дал. вина, що на 37% більше, ніж зааналогічний період 2017 року.Відзначимо, що підтримка розвитку промислового виноградарства та садівництва єодним із успішних напрямів державної аграрної політики, яка реалізується протягомостанніх років та орієнтована на всебічну реалізацію галузевого потенціалу та використаннюдосягнень вітчизняних науковців...

Детальніше

В Україні збільшується виробництво згущеного молока

В Україні аналітики ринку фіксують позитивну тенденцію зростаннявиробництва згущеного молока. Про це повідомляє аналітична компанія «Інфагро».У серпня 2018 року виробництво згущеного молока в Україні збільшилосяна 18%. Збільшення виробництва є результатом підвищення внутрішньогопопиту і зростаючими потребами зовнішнього ринку.За підсумками семи місяців 2018 року експорт згущеного молока і вершківсклав 26,6 тис. т, а найбільшими споживачами є Бангладеш (16,6%), Казахстан(12,8%) та Грузія (10,6%).Відзначимо також, що реалізація молока сирого в Україні за перші сіммісяців 2018 року зросла на 2,2% в порівнянні з відповідним періодомминулого року до 1,6 млн тонн. Розвиток молочного скотарства є важливим пріоритетом державноїполітики, а програми бюджетної підтримки тваринництва сприяють розвиткусімейних фермерських господарств та...

Детальніше

В 2018 році очікується історичний обсяг врожаю кукурудзи

В Україні поточного року очікується врожай кукурудзи в обсязі близько30 млн тонн, що стане найвищим показником за всю історію. Про цеінформує  асоціація  “Український клуб аграрного бізнесу”.За оцінкою експертів, цьогорічний врожай на 2 млн. тонн перевищитьпоказник 2017 року.Збільшуються також інвестиції у переробні потужності, що дозволяєвиробляти з вітчизняної кукурудзи продукцію з вищою доданою вартістю,зокрема у виробництво кукурудзяної рафінованої олії, кукурудзяне борошно,виробництво комбікормів.Системні інвестиції в розвиток виробничих та переробних потужностейсвідчать про правильність державної політики, орієнтованої на розвитоквнутрішнього споживчого ринку України.  

Детальніше

Українсько-турецька агроторгівля динамічно розширюється

Україна та Туреччина динамічно розширюють двохсторонні економічні відносини.За підсумками 2017 року товарооборот агропродовольчою продукцією досягнув1,2 млрд. дол. США, з яких український експорт становить 929,7 млн. дол. США. Українська соняшникова олія, борошно, соя вже досить давно успішно постачаєтьсядо Туреччини.  Очікується, що після підписання Угоди про зону вільної торгівлі між двомакраїнами, яка підтримується Президентом України Петром Порошенко та ПрезидентомТуреччини Реджепом Ердоганом, протягом наступних п’яти років обсяг торгівлі міждвома державами збільшиться щонайменше втричі.

Детальніше

Підписано Декларацію про наміри щодо створення нової макрорегіональної стратегії ЄС для розвитку Карпатсь…

5 вересня Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів підписавДекларацію про наміри щодо створення нової макрорегіональної стратегії ЄС для розвитку Карпатського регіону України,Польщі, Угорщини та Словаччини. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.Стратегія відкриває нові можливості для країн у забезпечення конкурентоспроможності, реалізації регіональнихпрограми для пріоритетного розвитку країн та проектів агроекологічного, туристичного та інфраструктурного напрямів.Крім того, агропромисловий потенціал чотирьох країн дозволяє забезпечити синергійний розвиток виробництва тасільських територій для внесення значного внеску у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.Посилена співпраця у реалізації транскордонних проектів є важливим пріоритетним напрямом державної політикипротягом останніх чотирьох років, які ініціював Президент України Петро Порошенко.  

Детальніше

Поділитися

 Наукові праці

  t vivcharstvo                                                                                     

           Монографії

   recultuvaciyaї

Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Пустомитівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся