logoISGKR2

 

        ІНСТИТУТ  СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ 

            НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК УКРАЇНИ      

               Новини-RSS                                                                                                                                                    Офіційний вебсайт 

meta       Youtube  
ІНСТИТУТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ НААН

є  головною науково-дослідною установою у Карпатському регіоні з вирішення актуальних питань теорії і практики галузей землеробства, рослинництва, кормовиробництва, тваринництва, наукового вирішення проблем механізації, електрифікації, автоматизації сільськогосподарського виробництва, впровадження у виробництво досягнень науки, техніки, вітчизняного та зарубіжного досвіду сільськогосподарським установам, підприємствам, кооперативам, фермерам, та наукового забезпечення розробки і реалізації зональних та регіональних програм інноваційного розвитку АПК.

 
 

ЗАХІДНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР НААН 

Західний міжрегіональний науковий центр у системі Національної академії аграрних наук України створено рішенням Президії НААН 16/01 від 31 жовтня 2018 р. для підвищення ролі аграрної науки та освіти в розробці і реалізації ефективної регіональної аграрної політики за умов децентралізації влади областей, орієнтованої на широке використання сучасних досягнень вітчизняної науки і міжнародного досвіду в аграрній сфері та розвитку сільських територій, забезпечення поєднання загальнодержавних і регіональних інтересів.
Центр є структурним підрозділом НААН з організації регіонального і міжрегіонального співробітництва, який координує наукові дослідження та організацію впровадження їх результатів (інновацій) для суб’єктів аграрного підприємництва та соціально-економічного розвитку сільських територій відповідних регіонів, спрямовує зусилля вчених визначеного переліку наукових установ та закладів вищої освіти різної спеціалізації, розміщених у зоні діяльності та віднесених до сфери координації центрів незалежно від їх відомчої належності, на вирішення поставлених завдань.
 
Детальніше

Місія інституту

Місія інституту ‒ це розвиток наукового потенціалу Карпатського регіону і підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі землеробства, рослинництва, тваринництва, біології та біохімії, підтримка та посилення іміджу Західного міжрегіонального наукового центру НААН та науково-освітньої діяльності України на глобальному ринку освітніх послуг, технологій і наукових досліджень.

Панахид Галина, здобувши вищу освіту в Львівському державному аграрному університеті в 2004 р., навчалася в аспірантурі при Інституті землеробства і тваринництва Західного регіону Української академії аграрних наук, працювала над проблемою поліпшення лучних угідь, встановлення закономірностей формування поліпшуваних травостоїв на основі оптимізації систем удобрення та використання. Результатом стала дисертаційна робота “Створення і ефективне використання різновікових сіяних травостоїв в Західному Лісостепу”. Після дострокового захисту у 2009 р. Галина Панахид переведена на посаду наукового співробітника лабораторії кормовиробництва, де займалася розробкою системи диференційованого внесення азотних добрив з урахуванням терміну скошування трав; встановленням ролі інокулянтів і стимуляторів росту у формуванні продуктивності новостворених бобово-злакових травостоїв. Займаючись науковою діяльністю, працювала старшим науковим співробітником лабораторії польового та лучного кормовиробництва. 

У 2011 р. отримала вчене звання старшого наукового співробітника. Наукова робота Галини Панахид спрямована на вирішення наукової проблеми забезпечення тваринництва якісними кормами з високою економічною та енергетичною ефективністю на основі обґрунтування агробіологічних закономірностей формування продуктивності та якості корму різновікових травостоїв за різних способів їх поліпшення. За її участі розроблено спосіб підвищення продуктивності довготривалих лучних фітоценозів (патент на корисну модель № 126259) та спосіб створення високопродуктивних бобово-злакових травостоїв на осушених низинних луках (патент на корисну модель № 127191); встановлено критерії визначення фітоценотичного складу різновікових травостоїв для отримання стабільно високої продуктивності;  визначено кормовий потенціал та енергетичну цінність кормів при згодовуванні їх різним видам худоби та птиці; з нових теоретичних позицій розглянуто особливості руху потоків енергії в лучних агроекосистемах та визначено агроресурсний потенціал різновікових травостоїв; на основі комплексних досліджень розроблено систему екологічної оцінки різновікових сіяних травостоїв Західного Лісостепу;  доведено доцільність застосування при створенні бобово-злакових травостоїв композиційних органо-мінеральних добрив, розкрито їх роль у підвищенні кормового, енергетичного та агроресурсного потенціалу; удосконалено  технологічні основи раціонального використання і поновлення довготривалих лучних травостоїв за оптимального удобрення і режимів використання та оптимізовано систему поліпшення лучних угідь для отримання якісної і безпечної продукції. 

У 2018 р. отримала ступінь доктора сільськогосподарських наук захистивши дисертаційну роботу зі спеціальності 06.01.12 кормовиробництво та луківництво на тему «Агробіологічні та технологічні основи формування продуктивності різновікових лучних фітоценозів у Західному Лісостепу».

За результатами досліджень опублікувано понад 90 наукових праць, з них вісім монографій та п’ятнадцять науково-методичних рекомендацій, два патентів. 

З квітня 2015 р. Галина Панахид переведена на посаду вченого секретаря інституту. 

Галина Панахид є науковим керівником аспірантки, яка навчається за спеціальністю 201 «Агрономія», викладає аспірантам дисципліну «Наукові основи біологічного кормовиробництва».

Член редколегії (відповідальний секретар) міжвідомчого тематичного наукового збірника «Передгірне та гірське землеробство і тваринництво», та член редколегії  журналу «Агронаука і практика». Рецензує та опонує докторські та кандидатські (PhD) дисертації; є експертом з перевірки заявок наукових проєктів Міністерства освіти і науки та рецензентом українських та міжнародних журналів.

Є постійним членом організаційного комітету щорічної науково-практичної конференції молодих вчених "Актуальні проблеми агропромислового виробництва України".

Галина Панахид відповідальний секретар Спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук в галузі сільськогосподарських наук Д 36.381.01 при Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН та член Спеціалізованої вченої ради з присудження наукового ступеня доктора наук в галузі сільськогосподарських наук Д 27.361.01 при ННЦ “Інститут землеробства НААН”, член координаційно-методичної ради з виконання ПНД 9 «Сталий розвиток Карпатського регіону в умовах реалізації євроінтеграційних пріоритетів».

Галина Панахид є членом робочої групи з впровадження системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS) у Львівській області.

За значний внесок у розвиток луківництва в Карпатському регіоні нагороджена Подякою Національної академії аграрних наук України та почесною грамотою головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

https://orcid.org/0000-0001-8545-2580

Web of Science ResearcherID: AAD-6524-2022

https://www.webofscience.com/wos/author/record/298970

Scopus ID 57223048712

https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57223048712

https://scholar.google.com.ua/citations?user=2AvD7zUAAAAJ&hl=uk

PrevNext
Інститут сільського господарства Карпатського регіону
Націона́льної акаде́мії агра́рних нау́к України
 вул. Грушевського, 5, с. Оброшине Львівського р-ну Львівської обл., 81115, Україна.
 Тел. +38(032) 239-61-70   Факс +38 (032) 227-97-33   E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для користувачів

Увійдіть або зареєструйтеся